Návštěvy bytů

Překvapivé bydlení: Málokoho napadne, že i takto se může bydlet v moderním dvojdomku

Od   | 

Dům, na jehož návštěvu se dnes spolu vydáme, je příkladem úspěšné spolupráce talentovaných odborníků z různých odvětví, která umožnila spojit minimalismus s jasnými akcenty, jako jsou grafit a přírodní dřevo, ale také estetika a funkčnost – a to vše v jednom projektu, který zahrnuje dva rodinné domy s totožným designem pod jednou střechou.

Zvenku není zcela patrné, zda se uvnitř nachází jeden, dva nebo více bytů. Zdroj: Svoya Studio

V domě našly útočiště hned dvě rodiny

Bydlení pro dvě rodiny se skládá ze dvou prostorů o velikosti 145 metrů čtverečních. Ty jsou spojené jednou střechou a vzájemně se symetricky opakují. V přízemí domu se nachází prostorná hala plná přirozeného denního světla, kde nechybí ani skladovací prostor, technická místnost, koupelna s ložnicí pro hosty, ale také prostorné studio – kuchyň, jídelna a obývací pokoj. Geometrické bílé schodiště vás dovede do druhého podlaží, kde se nacházejí dvě ložnice.

Designová pohovka prostor hezky zaplnila. Zdroj: Svoya Studio

Majitelům domu se povedlo najít dokonalou rovnováhu mezi soukromými a společenskými prostory. Dům má z obou opačných konců budovy otevřená parkovací stání, ale také východ na společnou terasu a dvorek. Takto spolu mohou bydlet jen opravdu dobří sousedé. Dům působí majestátním dojmem nejen zevnitř, ale také zvenku. Skládané plechy přecházejí ze střechy na fasádu, laminátová překližka zdůrazňuje důvtipné architektonické řešení – konstrukci domu tvoří pórobeton s dřevěným střešním rámem.

Nábytek byl vyroben na míru

Většina nábytku v interiéru byla vyrobena na zakázku dle studiových náčrtů – v obývacím pokoji si můžete všimnout designové pohovky, která umožní posadit se zde hned několika osobám. Výklenek v přízemí pak zabírá ergonomická kuchyňská linka. Ta je kombinací skrytých úložných prostor a velké pracovní desky.

Kromě rostlin zde najdeme dekorace v podobě malby a keramiky. Zdroj: Svoya Studio

Přírodní materiály doplňují kontrastní dekorace

Minimalisticky zařízený interiér byl oživen jasnými a barevnými dekorativními prvky, ale také nejrůznějšími předměty moderního umění. V prostoru schodiště je to například plastika hrající si se světlem a stínem, v obývacím pokoji zase velký obraz a keramika. Obojí vypadá na pozadí přírodních textur velmi harmonicky a příjemně.

Pokud hledáte nejvíc úložných prostor v tomto domě, najdete je stoprocentně v kuchyni. Zdroj: Svoya Studio

Bílá barva prostor dokonale prosvětlila. V kombinaci se dřevem vše působí velmi příjemně. Zdroj: Svoya Studio

Obě koupelny vypadají překrásně

Koupelna působí elegantně a útulně. Obklady s dekorem mramoru doplňují dřevěné police, na nichž jsou umístěna designová umyvadla spolu se zrcadly s decentním rámem. O oživení se zde stará malá dekorace ve formě zelené rostlinky spolu s koberečkem, díky kterému nebude majitele domu studit podlaha při ranní či večerní hygieně. Tato koupelna je doplněna o walk-in sprchu, která do prostoru krásně zapadá.

Koupelna pro hosty je zařízena mnohem jednodušeji. Stěny jsou obloženy překližkou odolnou proti vlhkosti, umyvadlo je zde obyčejnější, vše je však doplněno o dřevěnou polici s dekorací a velkým kulatým zrcadlem, které zdobí tmavý rám.

Kombinace dřeva se vzorem mramoru nikdy nevyjde z módy. Zdroj: Svoya Studio

I překližka může v koupelně fungovat skvěle. Zdroj: Svoya Studio

 

Fotogalerie:

You must be logged in to post a comment Login