Návštěvy bytů

Pouhých 50 m2: Přesto nepůsobí mezonetový byt stísněně. Naopak je vzdušný a celkem prostorný

Od   | 

Mladý manželský pár měl o novém domově naprosto jasnou představu. Jako bezdětným jim stačilo 50 metrů čtverečních. Přesto jim hledání ideálního bydlení v Praze nějaký čas zabralo, protože nechtěli ustoupit ze svých požadavků. Nakonec se to ale podařilo a oni našli, co hledali.

Byt je situován v krásné lokalitě na Královských Vinohradech, nedaleko je metro i park. Při vstupu do ještě nezařízeného bytu se okamžitě  zamilovali do mezonetového uspořádání. Vysoký strop v obývacím pokoji opticky celý prostor zvětšuje a podobné je to i v ložnici, která je vybavena velkým francouzským oknem přes celou šířku stěny.

Skleněné zábradlí v horním patře přidává k optickému zvětšení prostoru. Zdroj: Inpro design

V nevelkém bytě nebylo místa nazbyt, proto si majitelé nechali vyrobit kuchyňskou linku na míru, aby využili každý kout. Aby měli dostatek úložného i pracovního prostoru, nechali ji vyrobit do tvaru písmene U. Díky kuchyňskému pultu opticky rozdělili kuchyň a obývací pokoj. Skříňky jsou v moderní bílé barvě, která malému prostoru svědčí. V souladu s moderními trendy zvolili provedení bez úchytek a za linku mléčné sklo. Lesklé provedení a stříbrné detaily ladí s nerezovými spotřebiči.

Díky mezonetovému uspořádání a tedy vysokému stropu působí byt vzdušně. Zdroj: Inpro design

Obývacímu prostoru dominuje rohová sedací souprava v zemité barvě. Zařízení je jinak poměrně strohé a čítá bílý konferenční stolek a bílou skříň s televizí. Celý prostor působí vzdušně, k čemuž přispívá jednoduché zařízení. Právě kvůli jednoduchosti zvolil mladý pár vestavěná svítidla bez závěsných nebo nástěnných lamp.

Kuchyňský barový pult odděluje sezení od vaření a zároveň rozšiřuje pracovní a odkládací prostor. Zdroj: Inpro design

Mezonetový byt má i svou samostatnou ložnici, opět velmi jednoduše zařízenou. Vévodí jí prostorná postel s vestavěnými skříněmi v bílé lesklé barvě. Opět je navržená na míru, aby zapadla pod zaoblený strop v místnosti. Zajímavým prvkem je skleněné zábradlí, díky kterému nepůsobí místnost stísněně. Po celé šíři jedné stěny je francouzské okno s průchodem na terasu. Má osm metrů čtverečních a v budoucnu z ní chtějí majitelé udělat příjemnou oázu s květinami a posezením.

Z ložnice se vychází na terasu. Zdroj: Inpro design

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login