Návštěvy bytů

Potřebovali byt pro přechodné bydlení: Nechce se věřit, že ho takto luxusně zrekonstruovali

Od   | 

Když se manželé rozhodli pro kompletní rekonstrukci domova, potřebovali se na rok někam uchýlit, než se práce dokončí. Po zvážení nejrůznějších možností nakonec dospěli k názoru, že v blízkosti koupí byt a v něm plánovaných dvanáct měsíců přečkají. A aby se do něj mohli nastěhovat, musel i on projít náležitou proměnou. A právě na tu se dnes podíváme.  

Během rekonstrukce byl důraz kladen především na praktičnost, ale ani styl bydlení není rozhodně k zahození, naopak. Interiér je sladěn do posledního detailu, kdy hraje prim především elegance a jednoduchost. Téměř všechen nábytek byl vyroben na míru a vše je koncipováno do jednoho stylu. Díky tomu se opticky spojila kuchyně s obývací částí i přesto, že jsou místnosti klasicky oddělené. 

Kam pro stejný design svítidel?

Kuchyně je provzdušněná a celé sestavě dominuje bílá barva, která prostor příjemně zvětšuje a prosvětluje. Tomu dopomáhá i několik velkých oken a šikovně zvolené osvětlení. Kuchyně je koncipována do jedné roviny a doplňuje jí prostorný kuchyňský ostrůvek, díky kterému se podstatně zvětšila pracovní plocha. Kuchyni tvoří jak horní, tak dolní skříňky s dvířky s bezúchytkovým provedením. Převahu bílé barvy decentně rozbíjí béžová pracovní deska a mléčné sklo chránící stěnu mezi skříňkami.

Kuchyni v čistě bílé barvě doplňuje odlišná pracovní plocha. Foto: Iveta Kopicová

Na kuchyni navazuje jídelní prostor, jemuž vévodí masivní stůl, a nechybí ani pohodlná křesílka ve stejném duchu. Na stěně je nízká komoda s otevřenými i uzavřenými policemi horní část je určená pro dekorace. V kuchyňském a jídelním prostoru nechybí  originální obrazy potvrzující vytříbený vkus majitelů. Elegantně také působí závěsná svítidla ze stejné kolekce umístěná nad kuchyňský ostrůvek a jídelní stůl. 

Závěsná svítidla ze stejné kolekce jsou jednotícím prvkem. Foto: Iveta Kopicová

Z jídelny přecházíme do obývacího pokoje, který je srdcem celého domova. Kuchyni od obývacího pokoje oddělují pouze posuvné dveře, které se dají zasunout rovnou do stavebních pouzder. Klasickou obývací stěnu majitelé nahradili policovým systém v bílé barvě od podlahy až ke stropu, vedoucím už z jídelny, který slouží zejména jako knihovna. Po celém prostoru se prolíná dřevěná podlaha v tmavším odstínu, která kontrastuje s bílými zdmi i vybavením interiéru. Sedací souprava byla zvolena v tmavé barvě a doplněna je bílým konferenčním stolkem, nad nímž levituje klasika – bílé pavučinkové svítidlo od firmy Manooi.

V obývacím pokoji nechybí prostorná stěna pro knihy a dekorace. Foto: Iveta Kopicová

Ani ložnice nevybočuje z celkového stylu interiéru. Přestože místnost není příliš velká, byla zařízena moderně a stylově. Hlavní dominantou je prostorná postel s koženým čelem, vedle kterého jsou zabudované bílé noční stolky. Za čelem postele najdeme tmavě hnědý obklad, který sahá zhruba do poloviny místnosti. Tmavý obklad ladí s bílou jednoduchou policí. Vedle ložnice nacházíme oddělenou šatnu.

Jednoduchou ložnici oživuje obraz od Zdeňka Sýkory. Foto: Iveta Kopicová

Během návštěvy neopomíjíme ani koupelnu, kde se architekti po konzultaci s majiteli rozhodli pro mramorový obklad na zdech i na zemi. Místnost tak vypadá luxusně a nadčasově. Součástí koupelny je sprchový kout walk-in doplněný teakovým roštem. Vedle se vešlo i umyvadlo a toaleta.

Jaký zvolit sprchový žlab?

Foto: Iveta Kopicová

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login