Rady a tipy

Ocet nepoužívejte jen v kuchyni: Vyčistí, dezinfikuje a odpuzuje mravence

Od   | 

Ocet používá většina z nás především v kuchyni. Pokud však patříte k lidem upřednostňujícím přírodní a ekologické varianty úklidu, zjistíte, jaká další využití ocet má. Nejen, že skvěle dezinfikuje, ale také vám pomůže v boji proti vodnímu kameni či mastnotám.

Na zapáchající odpady pomůže jedlá soda a ocet. Zdroj: Pixabay

Zápach z odtoku bude minulost

Cítíte z odtoku v umyvadle nebo dřezu nepříjemný zápach? Pak do něj nasypte zhruba půl šálku jedlé sody, tu zalijte šálkem octa. Ve chvíli, kdy směs přestane pěnit, odpad propláchněte horkou vodou, po pár minutách ještě studenou.

Ocet na vodní kámen

Nic vám v boji proti vodnímu kameni nepomůže tolik jako ocet. Pomocí něj se zbavíte stop po vodním kameni nejen na keramických obkladech v koupelně, ale také s ním můžete vyčistit koupelnové a dřezové baterie, sklo ve sprchovém koutě, ale také rychlovarnou konvici.

Ocet funguje jako přírodní dezinfekce. Zdroj: Pexels

Zbaví vás plísní

Začala se po obvodu vaší vany objevovat nehezká a nebezpečná plíseň? Pak se jí zbavte za pomoci octa – stejně bude působit také na dolních okrajích koupelnového závěsu.

Pomůže proti mastnotě

Ať už je mastnota usazená na sporáku, obkladech kolem něj, spodní straně digestoře, případně v mikrovlnné či pečicí troubě, ocet vám ji pomůže zlikvidovat. Bude vám k tomu stačit houbička nebo hadřík namočený v octu. Vše je pak vhodné otřít ještě hadříkem namočeným v čisté vodě.

Než vezmete do ruky chemické přípravky, vyzkoušejte ocet, nebo kyselinu citronovou. Zdroj: Pexels

Úklid podlahy a ocet

Protože má ocet dezinfekční účinky, můžete jeho síly využít také při mytí podlahy. Stačí, když jej trochu přilijete do kbelíku, kde budete mít čistou vodu s čisticím prostředkem. Jde o ideální řešení do kuchyně, koupelny, na toaletu či do dětského pokoje.

Ocet proti mravencům

Pokud vás doma obtěžují mravenci, nastříkejte na jejich cestičky neředěný ocet. Ten pro ně není úplně příjemný a svoji další návštěvu u vás doma si s velkou pravděpodobností rozmyslí.

You must be logged in to post a comment Login