Koupelny

Nevejde se vám bidet vedle toalety? Máme pro vás praktické řešení: Pořiďte si sprchovací záchod

Od   | 

V naprosté většině koupelen bojujeme s místem, takže i ti, kteří by rádi vedle toalety instalovali bidet, si ho z prostorových důvodů zkrátka nemohou dovolit. Naštěstí výrobci přicházejí s moderním řešením, které je sice v mnoha zemích už standardem, ale u nás se teprve postupně zabydluje – mluvíme o sprchovacích toaletách.

Toalety jsou vybaveny bezokrajovým splachováním. Zdroj: Tece

První myšlenky se vám pravděpodobně začnou stáčet k ceně, která je pravděpodobně astronomická, takže nemá význam dále číst. To už ale není pravda. I na našem trhu se najdou modely, na které dosáhne rodina s průměrnými příjmy. Ostatně omýt se po použití toalety je nejen příjemným hygienickým opatřením, ale někdy i nutností. Třeba pro handicapované osoby, seniory, osoby s onemocněním hemoroidy, ženy v jejich měsíčním období – a nejen oni ocení něco tak úžasného, jako je sprchovací toaleta.

 

Kterou sprchovací toaletu vybrat a proč?

 

Mám hodně peněz a chci to nejlepší

Pak je řešením toaleta s integrovanou bidetovou sprškou. Protože chcete to nej, můžete vybrat takovou, která má elegantní nadčasový tvar a mnoho doplňkových funkcí:

 • automatické zvednutí víka toalety při příchodu
 • bezhlučné pomalé sklopení poklopu
 • automatické sklopení sedátka i poklopu díky pohybovému senzoru
 • nastavení sprchovacího ramene přesně do polohy podle osobních preferencí
 • nastavení omývacího proudu
 • nastavení dámské sprchy
 • umístění sprchovacího ramene tak, aby bylo hygienicky chráněné, když se nepoužívá, a před a po použití se propláchne proudem čisté vody
 • diskrétní osvětlení toalety, které se aktivuje samo při setmění, či ho zapnete a vypnete dálkovým ovládáním či aplikací v mobilním telefonu
 • osušení teplým vzduchem 
 • vyhřívání sedátka
 • odsávání zápachu
 • dávkovač osvěžovače vzduchu
 • v neposlední řadě rimfree (bezokrajové) provedení pro snadné čištění toalety

Spršky poskytují různé druhy proudů. Zdroj: Duravit

Spokojím se se skromnější variantou

V této kategorii je na výběr nepřeberné množství  bidetových toalet.  Vedle integrované spršky je už jen na vás, které přídavné funkce potřebujete a jak velkou částku hodláte investovat. Ovládání může být jen mechanické, což samozřejmě snižuje cenu výrobku.

Chci zachovat stávající toaletu

Pak je řešením instalace přídavného toaletního sedátka s bidetovou sprchou. I zde můžete volit mezi manuálně ovládaným, či funkcemi plně vyzbrojeným sedátkem. Některé lze použít s kteroukoliv WC mísou, jiná vyžadují  i přesný rozměr keramiky. Proto před jeho pořízením tyto údaje prověřte.

Ke stávající toaletě můžete dokoupit jen sedátko s bidetovací sprškou. Dávejte pozor, aby výrobky byly kompatibilní. Zdroj:
Zdroj: Grohe

Chci bidetovou toaletu, ale nemám připravenou elektrickou zásuvku

Někdo by řekl, dobře vám tak, měli jste lépe přemýšlet při plánování koupelny. Jiný by možná poznamenal – neměli jste ji doposud, vydržíte i nadále.  A do třetice, tak rekonstruujte koupelnu. Naštěstí vás v tom nenecháme a nabízíme řešení i pro tyto případy. Na trhu je totiž bidetová toaleta s integrovanou sprškou s manuálním ovládáním a bez nutnosti připojení k elektrice.

Potřebuji bidetovou toaletu, ale nemám dostatek financí

Řešením je bidetová sprška, kterou připevníte na standardní vodovodní rozvod.  Některé verze jsou tak jednoduché pro instalaci, že je lze použít jako cestovní. Výhodou tohoto řešení kromě ekonomického hlediska je, že nepotřebujete elektrickou zásuvku ani žádná další zvláštní připojení. Postačí vodovodní kohoutek či vývod z umyvadla. Takovou spršku navíc snadno využijete například i při úklidu pro napuštění kbelíku.  Ten byste s bidetovým sedátkem či bidetovou toaletou nenaplnili.

Zdroj info: Svět koupelen, Moderní koupelna, Kapitoly o bydlení

Bidetovou spršku umístěnou vedle toalety využijete například i k napuštění kýble. Zdroj: Kludi

 

Ke sprchovací toaletě TECE One nepotřebujete přívod elektřiny

 

 


You must be logged in to post a comment Login