Inspirace

Netradiční zdobení velikonočních vajíček aneb pojměte tuto tradici konečně po svém

Od   | 

Přestalo vás bavit tradiční barvení velikonoční vajec a chcete změnu? Přinášíme několik neotřelých nápadů, jak kraslice ozdobit, a věříme, že budou bavit nejen vás, ale že si zábavu užijí i děti.  

Ubrousková metoda

Ubrousková metoda vypadá na vajíčkách zajímavě a navíc každé vajíčko bude naprosto jiné. Vybírat můžete ubrousky s motivy květin, se zajíčky, ale i jinými dekory, které se vám budou líbit. Ubrousek buď stačí navlhčit, rozprostřít a poté na něj položit vajíčko, na které se ubrousek obalí anebo lze využít rozmíchané vajíčko, kterým lze potřít povrch vajíčka a ubrousek následně skvěle na povrch přilne. 

Ubrouskovou metodu zvládnou i děti, navíc vypadá skvěle! Zdroj: Pinterest

Krajka kam se podíváš

Vajíčko s krajkou či jinými motivy bude originální a každé naprosto jiné. Omyté vajíčko stačí dát to punčochy, a následně ho obalit například do krajky, stužky, nebo obložit kvítky. Punčocha zajistí, že motiv bude držet tam, kde chcete. Následně vajíčko obarvěte v libovolné barvě, nechte zaschnout, poté odstraňte dekoraci a naleštěte. 

Vajíčko obarvené v krajce je decentní a přesto originální. Zdroj: Pinterest

Jednoduché i pro děti

Aby se na vajíčkách mohly vyřádit i naše ratolesti, uvařte vajíčka a ponechte je neobarvené. Děti je mohou vyzdobit lihovým fixem a dotvořit jim například obličej. Z vajíčka se rázem stane třeba roztomilý zajíček! Aby vajíčka nepůsobila hole, můžete s dětmi vytvořit vtipné čepice nebo zaječí ouška, kterými kraslicemi můžete dozdobit. 

Zdobení lihovým fixem je ideální metodou pro děti. Zdroj: Pinterest

Vodovky v akci

Vajíčka lze zdobit i pomocí vodovek. Důležité je mít vajíčka na nějakém držáku tak, abychom si je nemuseli přidržovat rukou. Navíc dbejte na to, aby nebyl štětec moc mokrý, jednoduše by barvy mohly po vajíčku začít stékat. Navíc se nesnažte vajíčko namalovat najednou, ozdobte například půlku, nechte zaschnout a pak pokračujte dále.

Vajíčka zdobená vodovkami vypadají originálně. Zdroj: Pinterest

Zdobení třpytkami

Zdobení třpytkami je velice netradiční a přitom vypadá skvěle. Navíc se nejedná o složitou metodu, jen počítejte s tím, že třpytky budete mít všude. Na vajíčko jednoduše naneste pomocí štětce tekuté lepidlo a posypte ho celé třpytkami. Jestliže máte vajíčko vyfouknuté, můžete ho připevnit například na špejli. V opačném případě ho jednoduše položte na ubrousek.

 

Drátková metoda

Trochu složitější metodu zdobení vajíček představují drátky. Vajíčka obarvěte na jakou barvu chcete, ponechat je ale můžete i v čistě bílé barvě a následně je ozdobte libovolně barevným drátkem. Na internetu i v knížkách můžete najít základní, ale i speciální oka, která lze pomocí drátků na kraslici vytvořit. 

Drátkování vajíček je poněkud složitější, ale výsledek stoji za to.
Zdroj: Pinterest

Zdobení pomocí háčkování

Umíte háčkovat? Pak máte vyhráno! Tato metoda zabere sice dost úsilí i času, ale výsledek rozhodně stojí za to. Vajíčko lze uháčkovat téměř z jakékoliv kombinace barev. Chce to se jen trochu obrnit nervy!

Barevně uháčkované vajíčka jsou pastva pro oči.
Zdroj: Pinterest

Vajíčka v bavlnce

Tuto metodu zvládnou levou zadní i děti. Sežeňte si pastelově barevné bavlnky všech odstínů, připevněte na dolní stranu vajíčka lepidlem a začněte vajíčko hustě omotávat. Kombinovat můžete i několik barev přímo na vajíčku, nebo si naopak vytvořit pouze jednobarevné. Navrchu vajíčka opět bavlnku jemně zafixujte lepidlem.

 

Betonové kraslice

Betonové kraslice jsou originální a rozhodně s nimi překvapíte nejednoho koledníka. Místo si přikryjte igelitem, nebo novinami a dobře si rozmíchejte beton, který by měl mít konzistenci hustší. Připravíme si zdobící sáček, který vložíme do prázdného kelímku a přehneme ho přes okraj. Naplníme ho betonem například pomocí lžičky a beton začneme vytlačovat do vyfoukaného vajíčka. Po jednom dnu, až beton ztvrdne, skořápku opatrně odstraníme. Betonová vajíčka pak dle libosti ozdobíme.

Betonové kraslice jsou originální. Zdroj: Doblogoo

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login