Inspirace

Netradiční balení dárků: Úspěch zaručen

Od   | 

Během vánočního shonu necháváme často balení dárků až na poslední chvíli. A právě nyní je už nejvyšší čas. Pokud chcete obdarované letos potěšit netradičně zabalenými dárky, inspirujte se našimi tipy. Uvidíte, že i při balení dárků lze experimentovat a popustit uzdu fantazii.

Zabalte dárky letos originálně. Zdroj: Canstockphoto

Kam pro jídelní stůl?

 

Přírodniny letí

V dnešní době se stále častěji vracíme k přírodninám a rustikálnímu vzhledu. Ve stejném stylu lze pojmout i balení vánočních dárků a místo třpytivých mašlí zvolit něco jiného. Pořiďte si rustikální balicí papír a zabalené dárky ozdobte jutovým provázkem, jehličnatými větvičkami, nasbíranými šiškami, skořápky z ořechů, sušeným ovocem, nebo kořením. Skvěle vypadá také vosk v podobě vánočního motivu.

Dárky lze dozdobit dary přírody. Zdroj: Canstockphoto

Mašle dělají dárek

Dárky mnohdy zabalíme pouze do balicího papíru a necháme je tak být, což je velká škoda. Nic nedozdobí zabalené dárky lépe, než výrazné mašle a stuhy. Velmi oblíbené jsou látkové stuhy, které lze používat i další roky a nikdy nevyjdou z módy. Zvolit můžete jednoduché, jednobarevné mašle, nebo sáhnout po barevnějších variantách s vánočními motivy.

Stuhy zajímavě dozdobí dárky, Zdroj: Canstockphoto

 

Inspiraci jak zabalit neforemné dárky najdete ZDE

 

Novinový papír

S přírodninami se do módy vrací i balené dárků podle našich prababiček, které používaly staré noviny, zažloutlé a pečicí papíry, nebo nejrůznější krabičky. Takto zabalené dárky vás přenesou do retro období, ale na druhou stranu obzvláštní vánoční nadílku a zahřejí u srdce zejména starší generace. Takto rustikálně zabalené dárky dozdobte jutovým nebo obyčejným provázkem. 

Stuhy zajímavě dozdobí dárky. Zdroj: Canstockphoto

Variabilní pohovka vhodná i do malého prostoru

 

Místo papíru látka

Balení dárků do balicího papíru zná každý, ale co zkusit něco netradičního? Vezměte si k ruce jakoukoliv látku a zabalte do ní dárek jako každý jiný. Balení do látky se k nám dostalo z Japonska, odkud tento styl balení pochází. Jeho velkou výhodou je, že po rozbalení látku nemusíte vyhodit, ale lze ji používat stále dokola. Zvolit můžete látku s motivem, nebo jednobarevnou variantu, kterou lze podle sebe dozdobit – ideální jsou razítka na textil nebo fixy vhodné pro malování na látku.

Místo balicího papíru použijte látku. Zdroj: Balakryl

Podtrhněte dárky doplňky

Ať už balíte dárky tradičně nebo moderně, můžete je kromě mašlí dozdobit i trochu jinak. Ze skládaného papíru lze vyrobit originální ozdobu, kterou si obdarovaný může někam vystavit. Stačí ji jednoduše k dárku přivázat. Zajímavé jsou i dřevěné vánoční ozdobičky, perly, ale i skleněné nebo keramické přívěsky. 

Dárky dozdobte drobnými předměty. Zdroj: Pexels

Zdroj info: Tradiční české Vánoce, Vánoce – zvyky a tradice

Fotogalerie:

 

Největší výběr svítidel do obývacího pokoje

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login