Architektura a design

Neotřelé doplňky a dekorace: Objevte italské tradice

Od   | 

Nová kolekce dekorací a doplňků italského výrobce Natuzzi Italia vzdává hold matce přírodě a je inspirována zejména italskými tradicemi. Opakují se v ní například tvary, odkazující na domečky “trulli” s kuželovitou střechou z oblasti Apulie.

Svícny z kolekce Dandy

Nejzřetelněji je tento odkaz vidět v kolekci s názvem TRULLINI, ve které najdete vonné svíčky a difuzéry. V ručně vyráběných vonných svíčkách najdete parfémy s extraktem přírodních olejů vznikajících přímo v Apulii, kde také naleznete slavné a turisticky oblíbené kuželovité stavby. Každý poklop svíčky končí tvarem, který má svůj reálný předobraz na střeše některého trullo.

Domečky jak z pohádky

Co o těchto roztomilých domečcích, které si můžete doma novou kolekcí vonných doplňků připomenout, vlastně víme? V regionu Apulie jich ve městě Alberobello  najdeme neuvěřitelných zhruba 1400. V některých z nich, zvláště ve čtvrti Piccola, se stále bydlí, protože domky ani po staletích neztrácejí na své praktičnosti. Začaly se stavět v 15. století, ale nejstarší dochované jsou ze století sedmnáctého.

Daly se rozložit a zase složit

Legenda praví, že vznikly kvůli tomu, aby se jejich majitelé vyhnuli placení daně za hotový dům – a hotovým domem byl takový, který měl střechu. Střecha těchto obydlí se ovšem dala narychlo rozložit, protože v ní není použit žádný spojovací materiál. A tak než výběrčí, ohlášený hlídkami, dorazil, nemělo prý střechu žádné z obydlí.

Svíčky z kolekce Trullini – po vyhoření svíčky získáte malou šperkovnici

Dotek italského stylu

Ale zpět ke kolekci dekorací. Jejím návrhářem  je Pasquale Natuzzi Junior, syn zakladatele firmy a Jean Christophe Clair. Za pozornost stojí rovněž nádherné vázy čistých linií a jednoduchého, ale promyšleného designu, i nápadité svícny z kolekce “Dandy” v přírodních barvách.

Vázy LAF vynikají nádherou čistých liní.

Fotogalerie:

 

VÍCE INFORMACÍ NAJDETE ZDE

 

 


You must be logged in to post a comment Login