Návštěvy bytů

Neformální atmosféra v bytě s výraznými žlutými akcenty, houpací sítí i moderními prvky města

Od   | 

Majitelka tohoto veselého a útulného bytu si přála, aby její bydlení spojovalo vzpomínky na rodné město s jeho typickými modernistickými prvky. Společně s architekty se tedy s radostí pustila do rekonstrukce 141 metrů čtverečních velkého domova. Začlenit se podařilo spoustu zajímavých prvků, například byly ponechány původní parkety, ale i odhaleny betonové konstrukce. 

Žlutá barva funguje v tomto bytě jako veselý kontrast. Zdroj: Semerene Arquitetura

Cementové dlaždice, houpací síť, klid a pohoda

Jemnou přítomnost vzpomínek na původní domov majitelky můžete poznat již ve vstupní hale, která je od zbytku bytu oddělena skleněnými dveřmi s výraznou žlutou konstrukcí opakující se i v dalších částech interiéru. Hala se nese v typické neformální atmosféře připomínající verandu starých domů s cementovými dlaždicemi, rostlinami a houpací sítí. Výrazné dlaždice se opakují také v kuchyni, tentokrát ale s jiným vzorem.

Moderní nábytek je zde zkombinovaný se starožitnými kousky. Zdroj: Semerene Arquitetura

Žlutá kovová konstrukce se opakuje v hale i kuchyni

Žlutý odstín u posuvných dveří a kovová konstrukce, která se opakuje také u kuchyňských skříněk, dodává prostoru na hravosti a svěžesti. Hlavní obytný prostor, což je obývací pokoj, kuchyň a jídelní kout, byl otevřen tak, aby interiér působil maximálně vzdušně a prosvětleně. Na tom má velký podíl také velké množství přirozeného denního světla, které do pokojů proniká skrze okna vedoucí po šířce celé jedné stěny. Mezi jídelnou a domácí pracovnou si můžete všimnout příjemného přechodu z hlavních obytných prostor do těch soukromějších, a to hlavně díky stěně z propustného skla. Interiér kombinuje starožitný nábytek se současnými prvky, což bytu dodává na osobitosti a nezapomenutelné atmosféře.

Jaké jsou nejčastější chyby při věšení záclon a závěsů?

Obývací pokoj působí velmi útulně

V obývacím pokoji se můžete pohodlně usadit do hnědé pohovky nebo křesel totožné barvy, případně jsou k dispozici židle s malým odkládacím stolkem. Všimnout si zde můžete zejména kontrastu mezi starožitnou skříňkou s prosklenými dvířky a moderní obývací stěnou, na níž je postavena televize. Nábytek s totožným designem je také v jídelně. Pocit útulnosti byl v obývacím pokoji dotvořen za pomoci textilií, ať už ve formě dekorativních polštářků nebo koberce se vzorem. V celém bytě je také dostatek zelených rostlin.

Odhalená betonová konstrukce dodává prostoru na osobitosti. Zdroj: Semerene Arquitetura

Byt je plný vzpomínek v podobě dekorací

Dominantním prvkem v jídelně je sestava skříněk s policemi, kde má majitelka nejen knihy, ale i akvárium a předměty, ke kterým chová vzpomínky. Stěna za policemi je s průsvitného skla, aby se do pracovny stojící za ní dostalo maximum světla. Jídelní stůl doplňují čtyři židle, další dvě ve žluté barvě najdete u kuchyně. Ta se skládá z bílých kuchyňských skříněk, menšího stolku, kde se mohou obyvatelé bytu nasnídat a výrazného modrého obkladu. 

Stěna za policemi je skleněná. Do pracovny se tak dostane mnohem více světla. Zdroj: Semerene Arquitetura

Fotogalerie:

Jak chytře ovládat osvětlení?


You must be logged in to post a comment Login