Kuchyně

Dejte vale černé i bílé kuchyni a nebojte se výrazných barev. Dodají vám energii a zlepší náladu

Od   | 

Už  vás nebaví bílé a černé kuchyně? Radost i život do této důležité místnosti můžete vnést pomocí výrazných barev. Dodají jí teplo, energii a také vám zlepší náladu. Je to ideální místo pro veselé i kontrastní tóny či vzory – na nábytku i na stěnách.

Barev v kuchyni se nemusíte bát ani tehdy, je-li zařízená ve skandinávském nebo minimalistickém stylu. Výrazné odstíny můžete použít na stěny, kuchyňská dvířka, část plochy nebo jen na pár detailů. Záleží jen na vás, čemu dáváte přednost.

Žlutá dodá energii

Žlutá je barvou slunce a jako taková nám dodává energii. Nebojte se ji použít i na větší plochy zdí nebo na dvířka u kuchyňské linky. Nenaděláte žádnou škodu. Naopak. Kuchyň pak působí optimisticky a vesele. Kdo tolik žluté nechce, může její kouzlo využít jen na několik prvků.

Zvolíte-li žlutou kuchyni, zbylý interiér už nechte v neutrálním odstínu. Zdroj: Canstockphoto

Romantická růžová

Jemně růžová v pastelovém odstínů se hodí do kombinace k šedé, bílé a skvělý kontrast vytvoří i s černou. Výborně vypadá v kombinaci s přírodním dřevem. Když nechcete příliš experimentovat a používat až moc výrazné barvy, je právě tento odstín pro vás ideální.

toužíte-li po kontrastu pak můžete k růžovou kombinovat s trendy černou. Zdroj: Casamoderna

Fialová s tónem modré

Fialová poskytuje velký prostor vaší představivosti a můžete se s ní vyřádit, jak chcete. Zejména v odstínu ultra violet je velmi nápadná, a proto se hodí spíš na menší plochy.

Když chcete výrazné barvy v kuchyni nebo kdekoliv jinde, je vhodné začít nejdříve s drobnými plochami nebo nalepovacími tapetami na nábytek. Když zjistíte, že to není přesně to, co byste chtěli, snadno můžete menší plochy přeměnit. Přitom takto snadno zrenovujete oprýskaný nábytek nebo mu dodáte novou šťávu.

Světle fialová v kombinaci s bílou navodí velmi něžnou atmosféru. Zdroj: Pinterest

Zelená kuchyni sluší

Hrášková zelená přinese do kuchyně energii a optimismus. Mátově nebo olivově zelená je zase víc uklidňující a hodí se výborně na větší plochy. K zelené perfektně zapadnou dřevěné a ocelové doplňky a když k tomu přidáte pár květináčů s rostlinami nebo ještě lépe s bylinkami, bude efekt naprosto dokonalý.

Zejména v moderním až strohém interiéru bude zelená kuchyně velmi atraktivní. Vnese sem totiž barvu přírody. Zdroj: VOA ARQUITETURA

Nebojte se modré

Modrá je sice jasnější barva, ale zároveň v nás probouzí klid a pohodu. Modrá, tyrkysová, kobaltová, každá se do kuchyně hodí. Použijte na část kuchyně světlé odstíny, které dokážou místnost opticky zvětšit a tam, kam dopadá příliš slunce, použijte tmavší tón.

Vyhněte se kombinaci modrá-nerez-bílá. Kuchyň by pak působila velmi chladně, až ledově. Modré a bílé se bát nemusíte, když do ní přidáte ještě teplý odstín.

Královská modř byla zvolena jako barvou pro letošní rok. Zdroj: Kuchyně DEHO

Oranžová zahřeje

Oranžová patří mezi teplé barvy, podporuje chuť k jídlu a zlepšuje náladu. Dokáže vás dokáže ráno nastartovat a po těžkém dnu vám zvedne náladu. Buďte s ní ale opatrní, ať nic nepřeženete. Použijte ji na jednu nebo dvě stěny. Víc raději ne.

Oranžovou můžeme do kuchyně vnést úložným prvkem. Získáme barvu, a přitom nebude sestava působit výrazně. Zdroj: Canstockphoto

Červená povzbuzuje

Červená se může zdát jako absolutně nevhodná do kuchyně, ale v malé míře povzbuzuje a působí velice dobře. Hodí se do bílé či šedé kuchyně jako barva doplňků a sluší jí to také vedle dřeva a nerezu.

Říká se, že červená kuchyně se brzy omrzí, v kombinaci s dřevěnými korpusy tomu tak nemusí být. Zdroj: Inpro design

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login