Návštěvy bytů

Nádherný dům doslova “vrůstá” do zahrady

Od   | 

K obývání takovéto “chaty” na víkendy by nás asi nikdo nemusel dvakrát nutit. Devízou nádherného víkendového sídla je veliký pozemek, krásný bazén, spojení se zahradou obrovskými prosklenými zdmi, netypický půdorys do tvaru písmene H i neotřelé vnitřní provedení s odhalenými střechami. Dvě rozdílné zóny domu jsou spojeny centrální prosklenou částí.

Život se v tomto domě, pokud samozřejmě přeje počasí, odehrává z větší části venku u bazénu. Tomu je také uzpůsobena moderní venkovní kuchyně, která umožní pohostit přátele na velkolepé párty. Venku se může ocitnout ještě větší část domu než jen kuchyně. Skla v centrální části jsou posuvná a umožňují interiér takřka úplně propojit se zahradou.

Na zahradě mají majitelé naprostý klid a soukromí. Zdroj: 24 7 Arquitektura

Klenot s jednoduchým pozadím

Na prostorné terase najdeme jednoduchý zahradní nábytek; i design zbytku zahrady je velice jednoduchý a nenáročný na údržbu, tak, aby maximálně vynikl doslova “klenot” v podobě domu. Do domu se vstupuje jeho “obslužnou” částí. Najdeme v ní chodbu, garáž, sklep a z druhé strany potom již zmíněnou venkovní kuchyni. Centrální část, spojnice písmena “H”, je celá prosklená a soustředí se v ní společenské a reprezentativní místnosti domu.

Když se omezení změní na klad

Najdeme zde velký jídelní stůl, na druhé straně místnosti pak obrovskou sedací soupravu, táhnoucí se podél obou stěn, a krb, který dodá za pozdních zimních večerů interiéru neodolatelnou útulnost. Opatření, které zamezilo v dané lokalitě postavit jinou než sedlovou střechu, kterou se architekti rozhodli nechat zevnitř odkrytou, vedlo k naprosto neopakovatelné atmosféře domu. Dřevo, kámen a jednoduchá textilie na podlaze dokonale dotváří na jedné straně dojem dokonalého splynutí s přírodou, ovšem také s puncem patřičného luxusu.

Architekt se rozhodli ponechat sedlovou střechu odkrytou. Zdroj: 24 7 Arquitektura

V hlavní roli: Přírodní materiály

Unikátní vnitřní stěna z kamene se stala jednak místem pro dřevěné poličky, naplněné designovými předměty, suvenýry z cest a dalšími drobnostmi, jednak zástěnou pro zakrytí krbu, aby svou přílišnou rustikálností nerušil společenské posezení. Jemně lososově růžové křeslo a lampička dokonale barevně ladí se dřevem a přírodními tóny kamene i sedací soupravy, a ač se nám tato barva může v tomto druhu interiéru zdát nepatřičná, funguje zde naprosto jedinečně.

Vnitřní kuchyně je malá 

Dům má samozřejmě i klasickou kuchyni vnitřní, i když poměrně malou a skromnou, je vidět, že majitelé, pokud to jde, dávají přednost vaření v kuchyni externí a stolování venku. Vnitřní kuchyně je vyvedena v elegantní kombinaci teplého odstínu dřeva a černé; dohromady vše tvoří dokonalý kontrast, který esteticky ještě podtrhují netypická svítidla. Najdeme zde pouze to nejnutnější, jako dřez či varnou desku usazenou v ostrůvku, který slouží jako pracovní plocha a rychlé neformální posezení zároveň. Dostatek úložných prostor zajišťují vysoké skříně, protažené až ke stropu. 

Vnitřní kuchyně je navržená zejména účelně.  Zdroj: 24 7 Arquitektura

Třetí a poslední “apartmán” je soukromým prostorem rodiny. Najdeme v něm tři ložnice, toalety a relaxační místnost s posezením a televizí. Průchod mezi oběma částmi domu se nemusí uskutečňovat jen vnitřkem, dá se procházet i podél obou prosklených zdí, což činí dům variabilnější i například pro větší společnost přátel. Co se týče ložnic, jsou všechny zařízené poměrně jednoduše. Kombinace sněhově bílé a teplého odstínu dřeva v ložnici na spodní fotografii zanechává velmi příjemný dojem odpočinku, čistoty a relaxace. Designové lampičky a stolek v tmavé matné černé pak dodávají kontrast a umělecký prvek.

V domě se nacházejí tři ložnice.  Zdroj: 24 7 Arquitektura

Motiv kamene se prolíná celým domem, a tak samozřejmě ani koupelny a toalety nejsou výjimkou. Architekti si pohráli s každou místností pro hygienu trochu jinak; tato vyniká krásnou deskou ze světlého mramoru. Pod umyvadly přiznané trubky působí jako vítané osvěžení čistých linií, podtržených světelnými a prostorovými efekty velkého zrcadla. Jednoduché bodové osvětlení a osvětlený podhled a samozřejmě nezbytné dřevo v mimořádně příjemném, teplém odstínu dokresluje atmosféru příjemného letního rána ve venkovském paláci.

Kámen se objevuje i v koupelně a opticky tak propojuje místnosti. Zdroj: 24 7 Arquitektura

Fotogalerie:

Zdroj: 24 7 Arquitetura

 

Navštivte s námi vydařenou realizaci koupelny


You must be logged in to post a comment Login