Návštěvy bytů

Na návštěvě v minibytě: Jak vypadá stylové bydlení pro mladý pár vykouzlené z pár metrů čtverečních?

Od   | 

Byt pro mladý pár neoplývá velikostí, ale díky použitým světlým a neutrálním barvám působí vzdušně a elegantně. Zásluhou zdařilé rekonstrukce, kreativity a nadšení architektů se z něj vyklubalo dokonalé místo pro život.

Dominantou hlavní místnosti je zdobný stůl se židlemi. Zdroj: Crippa & Assis Arquitetura

Upravit mini byt tak, aby byl vzdušný, útulný a zároveň poskytoval dostatek úložných prostor, je docela výzva. Důležité je, aby na malé ploše nechybělo nic podstatného a popřípadě se některé věci daly ještě upravit. Tento stylový interiér vás upoutá na první pohled a díky chytrému řešení je tím správným útočištěm k relaxaci a odpočinku. Největší část zabírá obývací pokoj spojený s jídelní částí. Místnost opticky rozšiřuje prosklená stěna vedle jídelního stolu. Dominantou pokoje je masivní jídelní stůl s tvarovanými nohami a čalouněnými židlemi připomínajícími zámecký styl. Celý dojem navíc umocňuje křišťálový lustr, který prostoru dodává půvab a eleganci.

 

Oblíbené dekorativní stěrky: Které to jsou a kam pro ně?

 

V obývací části se nachází velká sedací souprava s mnoha polštáři pro pohodlné sezení. Naproti visí televize a pod ní najdete podlouhlou skříňku, kde jsou uložené osobní věci majitelů a nechybí pár dekorací. Jinak je byt na dekorativní prvky celkem chudý. Ani jeden z páru si na vystavovaní příliš mnoha věcí nepotrpí. V obýváku to ani není potřeba. Dostatečně jej zdobí tapeta za sedací soupravou. Drobným a promyšleným detailem, který není na první pohled patrný, je to, že tapeta ladí s polštářky na sedačce. Umělé osvětlení zajišťují tradiční bodová světla. 

Jednoduchou kuchyni rozveseluje barevný obklad. Zdroj: Crippa & Assis Arquitetura

Kuchyně je v tak malém prostoru chytře a zároveň moderně řešená. Bílé skříňky sahají až ke stropu, opět je využit veškerý možný prostor. Majitelé chtěli nerezové spotřebiče, které by zároveň nikde nepřekážely. Proto je mikrovlnná a klasická trouba zabudovaná v kuchyňské lince, i když ne jako klasická vestavba. Do tmavé pracovní desky je zapuštěná plynová varná deska. Jednotvárnost a sterilitu efektivně rozbíjí stěna za kuchyňskou deskou tvořená barevnými mozaikovými dlaždicemi. I když je místnost malá, díky chytrým řešením působí prostorně a je radost v ní pobývat. 

Ložnici opticky zvětšují zrcadla zakomponovaná do stěny za nočními stolky. Zdroj: Crippa & Assis Arquitetura

Ložnice v tomto maličkém bytě překvapila. I když není velká, vůbec tak nepůsobí a najdete v ní všechno, co v ní má být. Prostorné lůžko s béžovým přehozem a polštáři láká k odpočinku. Na každou stranu se bez problémů vešel noční stolek s několika zásuvkami, které doplňují úložné prostory. Znovu zde byl využit efekt zrcadla, které se nachází u čela postele. V místnosti je ještě šatní skříň na uložení oblečení majitelů. Koupelna je taká malá a i tato místnost je vyřešená prakticky. Nejvýraznějším prvkem je mramorová deska pod umyvadlem. Bílá skříňka slouží pro uložení potřebného vybavení do koupelny a nechybí stylový věšák na ručníky. Do koupelny se vešel prostorný sprchový kout i toaleta. 

Zdroj: Crippa & Assis Arquitetura

 

Fotogalerie:

 

Kam pro světla do pokoje, bytu nebo celého domu se zahradou?

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login