Inspirace

Milujete luční kvítí? Vyrobte si z něj originální dekoraci

Od   | 

V posledních letech je velmi oblíbené zakládání květnatých a přirozených luk. A nepotřebujete na ně mít volné hektary půdy, můžete je mít i za domem! Kvítí navíc může využít a vyrobit si z něj dekoraci a vyzdobit letně svůj domov. Směle do toho.

Věnec je trefa do černého

I letní období mohou využít milovníci věnců a vyzdobit si s nimi nejen vchodové dveře, ale i stěny domova. Skvěle bude vypadat například věnec z levandulových květů, který svou barvou i vůní upoutá každého kolemjdoucího. Neméně hezky bude vypadat i věnec nakombinovaný několika lučními květinami, doplněný o luční trávu. V hobby marketech lze zakoupit konstrukci v podobě klasického věnce, nebo můžete vyzkoušet netradiční variantu ve tvaru srdce. Květiny na konstrukci nalepujte pomocí tavné pistole a nenechávejte mezi nimi velké mezery, které by působily nevzhledně a věnec ve finále chudě. 

Svíčka zdobená lučním kvítím

Stylové svíčky bývají v běžných obchodech většinou předražené, a proto není nic lepšího, než si podobně zdobenou svíčku vytvořit doma svépomocí. Výhodou je také to, že si vyrobíte styl svíčky přesně podle sebe, a proto bude každý kus naprostý originál. Usušte a vylisujte si luční květiny, které budete chtít do svíčky aplikovat. Pak už stačí ve vodní lázni roztavit svíčku, nebo zakoupit vosk a hmotu, společně s květinami vlít do formy. Přidejte knot a po vychladnutí máte vonnou dekoraci hotovou.

Zavěšené lahve

Originální dekorace pomocí lučních květů docílíte také zavěšením průhledných skleněných lahví kamkoliv, kam vás napadne. Tato dekorace dodá příjemnou atmosféru venkovní terase, i útulnému koutu uvnitř bytu. Stačí několik čistě průhledných, skleněných lahví, které důkladně očistíte od etiket a lepidel. Kolem hrdla namotejte provázek v co nejpřirozenějším stylu a ponechte délku podle svého vkusu a uvážení. Do lahví aranžujte luční květy jako jsou chrpy, máky, či jiné. Nezapomínejte, že lahve mají úzká hrdla a kouzlo této dekorace spočívá v jednoduchosti. Proto do lahve zvolte dva nebo tři květy.  

Luční prostírání

Přemýšlíte, jak originálně luční květy začlenit do interiéru? Zakomponujte je do prostírání! Kvítky můžete nepravidelně ozdobit samostatný stůl, nebo je využít jako ozdobu na zabalený příbor, či ubrousek. Prostřenému stolu dodají romantickou atmosféru a originální vzhled. K ruce si stačí vzít provázek a květy – zbytek je jen na vás!

 

Závěs z květů

Jednoduchou a přitom nápaditou dekoraci vytvoříte během chvíle. Závěs z květin se hodí do chodby, ale i do obývacího pokoje. Na pomoc si vezměte slabý provázek, nebo nitku, tavnou pistoli a květy, ze kterých budete tvořit. Pro uchycení si přichystejte také jednoduchou větev, na kterou budete věšet jednotlivé provázky s květinami. Na provázek lepte jednotlivé kvítky, které můžete proložit a zjemnit také listy. Hotové aranžmá nakonec připevněte libovolně na zeď. 

Svítilna z lisovaných kvítků

Z usušených a vylisovaných kvítků si můžete vyrobit půvabné svítilny na čajovou svíčku. Skvěle tak vytvoří atmosféru v podobě rozkvetlé louky. Použít můžete drobné květiny jako jsou chrpy, macešky, nebo primulky. Přichystejte si také nůž, pauzovací, nebo pečící papír, průhlednou izolepu, žehličku, nůžky, starší ručník, nebo utěrku a pinzetu.

Z pauzovacího nebo pečicího papíru vystřihnete čtyři obdélníky, nebo čtverce a přeložte je na polovinu. Nožem nastrouhejte svíčku na drobné kousky. Dále přijde na řadu ručník a žehlička, která by měla být zapnuta na co nejnižší stupeň. Na jednu půlku přehnutého papíru nasypte trochu nastrouhaného vosku, přiložte druhou půlkou papíru a přežehlete. Jakmile se vosk roztaví, opět papír rozložte a pomocí pinzety na roztavený vosk aranžujte nejrůznější luční kvítky. Jakmile jste s dílem spokojeni, přeložte druhou půlku nazpět a přežehlete tak, aby se naaranžované květy lépe propojily s roztaveným voskem. Takto postupujte u všech čtyřech kusů papíru a nakonec všechny strany slepte izolepou tak, aby nebyla vidět. Do takto vytvořené krychle vložte čajovou svíčku a potěšte se výsledkem.

V jednoduchosti je krása

Skvělou dekoraci vytvoří také kytice z lučních květů. Abyste si takovou vyrobili, nemusíte být zrovna vyučení floristé. Květinu pro radost si poskládejte podle sebe z takovými druhy květin, které se vám líbí nebo na které při procházce narazíte. Luční květiny je nutné dát do vody nejpozději do 15 – 20 minut od natrhání, protože mají tendenci rychleji uvadat než klasické květiny. 

Ozdobte dorty

Plánujete na léto oslavu narozenin, svatbu nebo zkrátka pečete na nedělní sešlost dort? Vyzdobte ho lučním kvítím, díky kterému ho naprosto povznesete. Takto ozdobený dort nebo jiný pokrm již k dokonalosti nepotřebuje nic jiného. A pozor! Nezapomeňte, že řada květin je i jedlých, možná právě vaše zahrada je jich plná. 

Zarámované luční kvítí

Chcete mít doma luční květiny po celý rok? Pak není nic jednodušší, než je zarámovat. Takto zarámované umělecké dílo nahradí kdejaký obraz a vy si vyzdobíte interiér vlastním a originálním kouskem. 

Slunečnicová dekorace

Slunečnice je typickým znakem léta, a proto si ji můžeme užít i doma v podobě jednoduché dekorace. K ruce si vezměte květy slunečnic se seříznutými stonky, libovolné květináče, nůžky, nůž, zahradnickou hmotu a tavnou pistoli. Zahradnickou hmotu seřízneme tak, aby se vešla do námi zvolených květináčů. Poté ji namočíme do vody na alespoň hodinu, až dvě. Hmotou vyplníme květináče a zapíchneme do ni seříznuté slunečnice, aby květina mohla nasávat vodu. Zbytek květináče dosypeme kamínky, které celou nádobu prakticky zatíží. Na konec můžeme květináče vyzdobit dekorativními mašlemi nebo krajkou.

 

 

Kam pro zahradní osvětlení


You must be logged in to post a comment Login