Návštěvy bytů

Majitelka se nebála kombinovat styly a vznikl byt plný originálních zákoutí

Od   | 

Mezonetový byt plný pestrých barev a ikonických prvků, ve kterém bydlí mladá žena a její tři dcery, se nachází v bytovém domě na prestižní adrese blízko jedné ze světových metropolí. Původně byl na terase bazén, ten ale nechala majitelka, i přes údiv sousedů, zasypat, a vytvořila si pod širým nebem další místnost k bydlení.

A není divu, v místě, kde se byt nachází, nesněží, ale svítí tu stále sluníčko a díky tomuto faktu a také díky velkým oknům je byt plný denního světla. Právě proto si mohla žena, která má k módě i interiérovému designu velmi blízko, dopřát pestré barvy na stěny i na zem a domov vyšperkovat nepřehlédnutelnými kusy nábytku. Její styl je odvážný, a jak sama přiznává, má ráda svobodu, experimenty a změnu. Jejím návodem na originální interiér je neustálá proměna – doporučuje neustávat a doplňovat, měnit i zkoušet. Barvy, vzory – vždyť změnit je, je tak jednoduché!

Horní patro je nově vybudované a nachází se tu prostorná místnost s dvěma úrovněmi podlahy a stěnami prosklenými od podlahy až ke stropu. Část stěny je ponechána z lícového zdiva, které umně navazuje na sousedící terasu. V místnosti se chodí po lité podlaze v barvě světlého betonu, kterou prozařuje sytě modrá stěna podpořená jednoduchým obrazem a skupinou porcelánových talířků.

Místnost slouží ke společným setkáváním, takže tu nechybí prostorné sofa s koženým čalouněním, oživené nepřehlédnutelným křeslem od designéra Gaetana Pesce. K dispozici tu má majitelka i menší kuchyni, která slouží pro přípravu rychlých jídel a drinků. Nechybí kulatý jídelní stůl a na terase ještě jeden, to v případě, že se společnost přesune právě tam.

O patro níž se nachází srdce domova

Do horního patra se vstupuje přes srdce bytu. Otevřené schodiště rozděluje místnost na dvě pomyslné části. V jedné se nachází kuchyně a v té druhé pohodlná rohová sedací souprava a prostorný jídelní stůl. Ani tady nikdo nezůstane na pochybách, že majitelka má vytříbený vkus a cit pro nejmenší detail. Zatímco kuchyně se nese v kobaltově modrém nádechu v kombinaci s červenou stěnou a dřevěnými prvky, odpočinková část je jemně růžová. Tento dámský odstín skvěle doplňují jídelní židle s měděným vzhledem. Stůl má desku z mramoru, která elegantní vzezření perfektně podtrhuje.

Svou ložnici, která se nachází ve stejném patře, ladila žena v kombinaci šedo-růžové a zařízena je velmi jednoduše. Pohodlné lůžko plné polštářů a několik dekorací. Tou nejdůležitější je však otevřená nika doplněná policemi, na kterých se skví a dělají parádu nejrůznější barvy a tvary bot.

A dcery? Ani ty samosebou nepřišly zkrátka a i v  jejich pokoji je cítit maminčin cit pro detail. Na míru vyrobená palanda dominuje místnosti nejen tvarem, ale i růžovou barvou. Pod ní nacházejí útočiště dvě dívky. Pastelově modrá stěna vyvažuje přemíru ženské energie a tapeta plná stromků hravě navozuje blízký pocit přírody.

 

Fotogalerie:

Zdroj: Westwing

Nezapomeňte na detaily


You must be logged in to post a comment Login