Koupelny

Meta v nových designových variantách a kolekcích povrchů pro individuální ztvárnění koupelny

Od   | 

Minimalismus se snoubí s individualitou: nynější rafinovaností řady Meta Dornbracht opět dokazuje výjimečnou mnohotvárnost této úspěšné série armatur. Kromě nových designových variant, jejichž minimalistická forma byla ještě zdokonalena, umožňují nově sestavené kolekce povrchů řady Meta mnoho individuálních konfigurací.

Projevuje se v nich vytrvalý rozvoj základní myšlenky minimalismu, obohacené o osobitost a individualitu. Čisté linie, základní tvary: Meta byla odjakživa ztvárněním soudobého minimalismu. Ústředním výrazovým prostředkem této řady je základní geometrický tvar válce, propracovaný do naprosté dokonalosti – harmonické proporce, plynulé přechody a precizní křivky. To propůjčuje řadě Meta univerzální, funkčně i esteticky nadčasový výraz. Meta se zaměřuje na to podstatné, a právě to ji činí nadčasově moderní. Základní forma přitom vytváří ideální předpoklady pro individuální ztvárnění koupelnového interiéru – nechává totiž prostor pro další, rozhodující rovinu realizace: využití různých barev a povrchů. „Od prvotního návrhu z poloviny 90. let prošel design Meta zásadní proměnou, v jádru si ale zůstal stále věrný,“ říká Andreas Dornbracht, jednatel společnosti Dornbracht. „A za tím si stojíme i nadále s novým pojetím.“

 

Výsledkem jsou tři nové designové varianty s různými koncepcemi ovládání, z nichž každá je projevem další redukce základní formy.

 

Meta: Svými čistými a redukovanými liniemi představuje toto provedení základní formu řady – je univerzální a esteticky a funkčně nadčasová. Nadčasový design Meta byl ještě vylepšen, výtok je díky vnitřnímu perlátoru štíhlejší. Klasická obsluha s důvěrně známou mechanikou poskytují vysoký komfort ovládání.

Design řady Meta byl dále vylepšen, výtok je díky vnitřnímu perlátoru štíhlejší

Meta slim: Další stupeň redukce. Pro moderní design Meta slim je příznačná výrazně štíhlá páka a minimální rozměry mezer. To je umožněno speciální koncepcí ovládání, při níž se k otvírání a zavírání hýbe pouze pákou. Tento velice decentní design nechává prostor pro využití celé řady povrchů, a dodává tak koupelně individuální akcent.

Pro moderní design Meta slim je příznačná výrazně štíhlá páka.

Meta pure: Progresivní ztvárnění je skloubeno s trvale udržitelnou koncepcí ovládání, šetrnou vůči zdrojům. Meta pure ztělesňuje v rámci programu Meta maximální redukci a její technický půvab je obzvláště výmluvný. Specialitou Meta pure je technologie Soft-Click, šetřící vodu a energii: proud vody se spouští s přednastaveným množstvím a začíná vždy chladnou vodou. Pomocí otočného regulátoru se dá teplota intuitivně a pohodlně regulovat. Nově sestavené povrchy otvírají možnosti pro svobodnou realizaci. V jejich minimalistické formě se skrývá výjimečná mnohotvárnost řady Meta. Sladěním s rozličnými barvami a materiály na sebe mohou vzít tři varianty armatur zcela rozdílnou podobu, a stát se tak ústředním prvkem individuálního interiéru s moderním a osobitým kouzlem. Standardní povrchy (chrom, platina matná a černá matná) jsou doplněny o tři nově sestavené kolekce povrchů a otvírají možnosti pro nesmírnou tvůrčí variabilitu v koupelně. Nové povrchy jsou dostupné pro Meta slim a pro směšovač na WC pro hosty.

Meta pure kombinuje maximální redukci se speciální koncepcí
ovládání: namísto páky nastupuje technologie Soft-Click šetřící vodu i energii.

Fashion: Kolekce Fashion nabízí pečlivě sestavený soubor individuálních povrchů, které se v soudobých interiérech suverénně prosadí: světle zelená jako symbol rozvinuté sounáležitosti s životním prostředím, trendu Healthness a návratu k přírodě. Pastelová růžová je moderní a zároveň vzbuzuje intimitu a teplo,
zatímco jemně šedomodrá odráží chladný nordický půvab. To svítivě žlutá coby signální barva evokuje industriální svět a svojí vyzařující silou symbolizuje energii a pokrok.

Nová kolekce povrchů Fashion představuje soubor čtyř nově sestavených povrchů, které se v
současných interiérech suverénně prosadí: světle zelená, světle růžová, šedomodrá a žlutá.

Urban: Kolekce Urban vnáší do moderních interiérů teplo a přirozenost. Patří k ní tři povrchy: Dark Platinum matt, Dark Bronze matt a Dark Brass matt – temné, sametově matné tóny pro archaicky půvabné a zároveň stejně tak stále aktuální akcenty. Lehce kartáčovaný povrch propůjčuje tomuto souboru
ušlechtilou, nevšední strukturu, která podtrhuje zemité barevné spektrum kolekce Urban.

Beton, sklo a dřevěné prvky vytvářejí stylový základ minimalistické koupelny v čisté formě. Řada Meta s chromovaným povrchem umyvadlové pákové baterie stylově doplní klid a čistotu celkové atmosféry.

Architectural: Kolekce povrchů Architectural k nám promlouvá univerzální řečí neměnné nadčasovosti. Nově pojatou monochromatickou eleganci je možné bezpečně využít pro jakýkoli styl: matná černá udává v koupelnové architektuře barevný tón stále častěji. Různé odstíny šedé lze kombinovat se vším. Dodají
vyváženost každému interiéru a zaručují stylově funkční kombinace. Bílá je barva, se kterou si asociujeme původní zařízení koupelen. Zde však díky své elegantní matné úpravě dává tradičním zvyklostem vale – symbolizuje tak nezastavitelnost moderny.

Prostor zredukovaný do základů, který přesto vyzařuje teplo a harmonii. Teplé šedé a béžové tóny decentně kontrastují s matnou černí armatur Meta, blyštivá průčelí zase s živoucí texturou Terrazzo plnou napětí.

Kvalita povrchů Dornbracht vychází z kombinace technologického know-how, výjimečné ruční práce, použití nejkvalitnějších materiálů a nekompromisní kontroly kvality. Dornbracht barevnými kolekcemi povrchů dokazuje kompetence na nejvyšší úrovni a využívá vlastní vyvinuté výrobní postupy a náročné metody zpracování. Kouzlo spočívá v posloupnosti jednotlivých kroků při zpracování a také precizní prvotní přípravě povrchů.

 

VÍCE INFORMACÍ SE DOZVÍTE ZDE

 

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login