Návštěvy bytů

Z města do domu přímo v srdci přírody

Od   | 

Mladou rodinu se dvěma dětmi už nebavil rušný život ve městě. Po klidném životě prahli již delší dobu, a proto není divu, že při první příležitosti odtud unikli. Dům v chráněné krajinné oblasti byl podmíněný několika kritérii. Přísná pravidla platila například pro předem určený sklon střechy nebo fasádu a dokonce byl limit i pro vzhled a umístění psí boudy. Naštěstí interiér mohl být naprosto podle představ majitelů, a tak nic nebránilo vytvoření útulného domova, přesně podle jejich vize. 

Ze vstupu se rovnou ocitneme v prostorné hale, do které byly zvoleny světlé barvy, na zemi je béžová dlažba a bílou stěnu rozveseluje výrazný abstraktní obraz. Ten je barevně sladěn s červenou pohovkou, která do konceptu přijímací haly skvěle zapadá. Na halu navazuje samostatná místnost, určená pro ukládání bund, kabátů a veškeré obuvi pro celou rodinu. Do horního obytného prostoru vede přesně šestnáct podsvícených schodů, které dokonale doplňuje nerezové zábradlí a šedý kamenný obklad prolínající se až do obytného interiéru. 

Vstupní hala nás uvítá svou velkorysostí i červeným sofa. Foto: Iveta Kopicová

Protože je srdce domova o patro výš, byl do vstupní haly šikovně zabudován malý výtah, který majitelce pomůže bez námahy dopravit těžké věci a nákupy z dolního patra až nahoru do kuchyně. Obklad stěn kolem výtahu je ze dřeva, které prostor příjemně zjemňuje.

Výtah ve vstupu poslouží pro přepravu těžkého nákupu a věcí do srdce domova. Foto: Iveta Kopicová

Srdce domova je skutečně velkorysé. Do jedné části je situována kuchyně, která se nese v kontrastní kombinaci bílé barvy a tmavého dřeva. Koncipována je do jedné roviny a doplněna kuchyňským ostrůvkem s barovým pultem. Při práci má majitelka nádherný výhled do přírody, který nechybí ani u navazujícího jídelního stolu. Ten je umístěn u ateliérového okna, takže obyvatelé se jakoby ocitají v objetí přírody. V kuchyni nechybí moderní spotřebiče, kromě vestavěné pečicí a mikrovlnné trouby tu je k dispozici kávovar, impozantní digestoř a majitelé si dopřáli i vinotéku.

Prostornou kuchyni doplňuje ostrůvek. Realizace: E.H. Studio, Foto: Iveta Kopicová

Od kuchyně je dvěma schody výškově oddělen navazující obývací pokoj, který se stejně, jako ostatní místnosti, nese v neutrálních barvách. Světlou dlažbu a stěny příjemně rozbíjí originální krbová vložka s šedým, kamenným obkladem a neutrální ladění pak červené solitéry. Celkový vzhled nenarušuje ani hnědá sedací souprava s příjemným kobercem a dřevěným konferenčním stolkem. Dřevěné stropní trámy dodávají celému prostoru eleganci a šmrnc. 

Neutrální barvy v obývacím pokoji rozbíjí obklad kolem krbu, i červené solitéry. Velikost krbu je přímo úměrná velkorysému rozměru obývacího pokoje. Foto: Iveta Kopicová

V kurzu jsou římské rolety i plisé

Ložnici dominuje elegantní postel s textilním čalouněním, doplněná dřevěnými nočními stolky. Ve stejném designu je i nedaleká komoda a prádelník. Ložnici oživují barevné stěny a obraz v pastelových odstínech. Dřevěné trámy ze zabudovanými světly umocňují celkový vzhled prostoru.

Ložnici dominují výrazné dřevěné trámy. Studio, Foto: Iveta Kopicová

Na manželskou ložnic navazuje koupelna i prostorná šatna, do které se vejde všechno potřebné. Nechybí tady ani vestavěná skříň se zrcadlovými posuvnými dveřmi, které slouží pro kontrolu při odchodu „mezi lidi“. Soukromá oáza očisty je příjemně prosvětlená a elegantně zařízená. K dispozici tu majitelé mají dva walk-in sprchové kouty, nenarušující skvělý dojem z velikosti místnosti. Naproti sprchovým koutům bylo vymezeno místo pro umyvadlové skříňky přes celou délku stěny, do kterých byly zapuštěny dvě umyvadla. Prostor nad umyvadly doplňuje široké zrcadlo s umělým osvětlením.

Na ložnice navazuje samostatná šatna i koupelna. Foto: Iveta Kopicová

Děti mají zázemí ve dvou pokojích. V tuto chvíli je obývají společně, jeden patří ke hrám a učení, ve druhém se spí. Pokoje jsou od sebe odděleny posuvnými dveřmi. Až nastane čas, mohou každý zůstat ve svém pokoji. Zázemí dominuje pastelově žlutá barva, doplněná zelenkavou, bílý nábytek skvěle zapadá do celého konceptu. Ze společné části dětského pokoje lze navíc vyjít přímo do zahrady. I k dětským pokojům patří samostatná koupelna. Jednoduchou skříňku doplňují dvě umyvadla i zrcadlová komoda. Kromě toho je v koupelně k dispozici i sprchový kout.

V tuto chvíli obývají dětské pokoje sourozenci dohromady. Foto: Iveta Kopicová

Před venkovním bazénem dali majitelé přednost vnitřnímu. Spojen je s relaxační částí, kde nechybí příjemné posezení. Francouzskými okny, které lze v horkých dnech nechat otevřené, se vychází do zahrady. V blízkosti relaxační místnosti a bazénu nechybí ani domácí posilovna a dokonce i velkorysá vinotéka.

K dispozici je domácí wellness a vnitřní bazén. Foto: Iveta Kopicová

 

Fotogalerie:

Hledáte originální svítidla?


You must be logged in to post a comment Login