Návštěvy bytů

Maličký byt se vším, co potřebuji k životu: Do práce chodím pěšky a občas si rád uvařím

Od   | 

V mládí nepotřebujeme zbytečně velký byt, zvláště bydlíme-li v něm sami. Za to většina z nás dá přednost stylovému vzhledu a dobré adrese. Přesně těmto kritériím dal přednost i majitel tohoto nevelkého, dvoupokojového bytu. Vybíral ho tak, aby do práce mohl dojít pěšky a velikostí odpovídal jeho potřebám. Jaké jsou? Občas si uvařit, oblíbený film sledovat z pohodlné pohovky a dobře se vyspat. A to vše v příjemném prostředí. 

Podlouhlý tvar vybízel k zařízení “na délku”. Přestože tu je hlavní světlo uprostřed stropu, reflektory umístění na liště svítí v celé hlavní části. Zdroj: Studio Boscardin.Corsi

Na co zavěsit záclony a závěsy?

Dispozičně byt odpovídá standardu, je to jeden větší pokoj s méně praktickým podlouhlým půdorysem, na který navazuje ještě jedna místnost. Koupelna s toaletou se nacházejí samostatně, hned u vchodových dveří. Jak takový prostor vyšperkovat, aby působil trendy a zároveň zařízení nepatřilo k nejdražším? Mladík se rozhodl jednu ze stěn obložit speciálními deskami věrně napodobujícími režné zdivo, čímž dostal do interiéru poutavý dekorační prvek. Zbylé zařízení je už v jednouchých tónech, klasická černo-bílá kombinace a dřevo.

Úzká předsíňka přímo navazující na “srdce bytu” postačí pro odložení bot a bund, navíc tu je k dispozici vestavěná šatna, která tvoří “záda” ke kuchyni. Ta je navržená do nevelkého prostoru, i tak tu ale mladík uvaří i početnější návštěvě. Bílé skříňky jsou navrženy proti sobě a poskytují celkem obstojný úložný prostor. Pracovní plochu pak zajišťuje navazující kuchyňský ostrůvek, na kterém je zároveň umístěno varné i mycí centrum. Ostrůvek je otočen směrem do obývacího pokoje, takže majitel může komunikovat s návštěvou. Ostatně ta se může usadit i k přiléhajícímu jídelnímu stolu.

Hlavním dekorativním prvkem srdce bytu je stěna z režného zdiva. Zdroj: Studio Boscardin.Corsi

Půdorys umožnil uspořádání “podél”, a tak kromě jídelního stolu tu je i podlouhlá komoda končící až na konci místnosti a zastávající úložný nábytek v obýváku. Muž tu žije sám, takže nepotřebuje mnoho zařízení, vybíral odlehčené solitéry, které prostoru svědčí. Na konci místnosti si mladík může odpočinout v kožené sedací soupravě a sledovat z ní oblíbený film. Za dlouhými závěsy, které nejsou tolik typické pro muže, jsou francouzská okna a vstup na balkon. Mladík přiznává, že má rád soukromí, a proto tato nezbytná textilní dekorace.

Výrazná modř rozveseluje ložnici. Zdroj: Studio Boscardin.Corsi

Ložnice není velká, a tak se sem vešlo lůžko pro dvě osoby a komoda se zásuvkami zároveň zastává psací stůl. Modrou barvu zvolil mladík jednoduše proto, že se mu líbí. Prostoru sluší a dělá ho atraktivnějším. Nechybí jednoduché knihovny a dekorace. Ostatně těm majitel věnuje velkou pozornost. S citem vybírá obrazy i sošky vypovídající o jeho naturelu – rád se obklopuje stylovými věcmi, má rád dobré jídlo i život se vším, co přináší.

Fotogalerie:

Pohovka s integrovanou matrací i úložným prostorem


You must be logged in to post a comment Login