Zahrada

Kvetoucí rekordmani, kteří zavírají sezónu

Od   | 

Které květiny jsou na záhonu, skalce a  truhlíku naprostými rekordmany? Pokud máte zahradu dobře založenou, ještě v listopadu se potěšíte posledními odolnými květy.

Oko potěší nejrůznější druhy vřesů, které si v tomto období můžete také ještě díky jejich odolnosti začátkem měsíce dovysadit. Vřesy potřebují kyselou půdu, v zásadité se jim dařit nebude. Pokud takovou máte, volte spíše jejich pěstování v nádobách. Nepleťte si vřesy a vřesovce, vřesovce vás květy potěší koncem zimy.

Vřesy seženete v rozmanitých barevných kultivarech.

Klasikou jsou listopadky, které mají kvetení v listopadu s trochou nadsázky jako povinnost, vzhledem ke svému příhodnému názvu. Dokvétají zvláště drobnokvěté varianty. Odkvétající rostliny v záhonu mírně sestřihněte, obložte kompostem a dobře zakryjte chvojím, slámou či listím.

Růže můžete ještě i sázet

Pokud jste se dobře starali o růže, jejich pozdní odrůdy také stále ještě dokvétají, ale jakmile přijdou první mrazy, květy už zastřihněte. Růže můžete v listopadu za příznivých teplot také ještě sázet.

Také muškáty za oknem, které nemáte ambice přezimovat, se, je-li teplý říjen, počátkem listopadu ještě dobře drží, zvláště, pokud jste jim dopřáli podzimní hnojivo a jsou umístěny na trochu chráněném stanovišti. První souvislejší mrznutí však znamená jejich konec.

Pelargonium zonale je jedna z odrůd muškátů. které vydrží kvést až do pozndího podzimu.

Vytrvalec, kterého musíte mít

Z drobných kvítků – rekordmanů vám už od jara dělá radost kakost, zejména kakost ´Rozanne´. Jde o absolutně nenáročnou trvalku, jejíž spanilou jízdu ukončí až první souvislejší mrazíky na začátku listopadu.

Kakost “Rozanne” musíte mít. Skoro nic od vás nepotřebuje a pokvete vám od května do listopadu.

Rekordman z druhé strany

Věřili byste, že existuje strom, který kvete v případě mírného počasí již v listopadu? Květům nevadí zmrznutí, v takovém případě je zkrátka postupně nahrazují nové a zajistíte tak zahradě vskutku neobvyklou dekoraci. Nedostatky má višeň chloupkatá jen dva: jde o choulostivý stromek, který potřebuje chráněné místo, nejlépe poblíž zdi, v teplejší oblasti, v podhůří by se neujala. A ten druhý? Plody bohužel nejsou jedlé. Neobvyklá zimní krása však za to stojí.

Fotogalerie:

 

Jak pojistit nemovitost i proti škůdcům a dalším nepříjemnostem


You must be logged in to post a comment Login