Rady a tipy

Kotel, který se umí přizpůsobit různé kvalitě plynu? Vaillant představuje řadu ioniDetect

Od   | 

Dřevo, plyn nebo jiné palivo? Pokud zvažujete nový způsob vytápění pro váš domov, není snadné zorientovat se v nabídce, která je na trhu. My bychom vám dnes chtěli představit jeden ze způsobů, který je nejen vysoce účinný, ale také ekologický a cenově dostupný. A tím jsou plynové kondenzační kotle.

Plynový kondenzační kotel nezabere moc místa. Zdroj: Vaillant

Co jsou plynové kondenzační kotle?

V běžném plynovém kotli dochází při spalování plynu k ohřevu otopné vody – a právě ta vede teplo dál do vaší domácnosti. Nejčastějším důvodem pro jeho pořízení je úsporné vytápění, ale také ohřev vody či snadná regulace teploty.

Když se však poohlédnete ještě dál – a to po plynových kondenzačních kotlích, zjistíte, že nabízí ještě mnohem víc nesporných výhod. Mezi nimi například to, že umí při nízkoteplotním provozu využít také energii obsaženou v kondenzátu spalin, která by jinak unikala pryč.

 

Velkou výhodou nové řady plynových kotlů Vaillant je fakt, že si automaticky poradí i s měnící se kvalitou plynu.

 

Proč zvolit kondenzační kotel?

Pro pořízení plynového kondenzačního kotle nahrává hned několik důvodů. Mezi nimi:

  • Dostatek zemního plynu: K vyčerpání zásob zemního plynu nedojde v horizontu několika dalších desítek let. Pokud budete používat nové a kvalitní kotle, které jsou úsporné, vytápění plynem se vám nikterak neprodraží. Draze vyjde jen tehdy, pokud budete topit starším a méně úsporným kotlem v nezateplené budově se starými okny.
  • Tyto kotle jsou účinné a cenově dostupné: Na trhu je spousta kondenzačních plynových kotlů, navíc jsou cenově dostupné.
  • Vytápění plynem je pohodlné: Moderní plynové kotle jsou komfortní. Jejich výkon můžete přizpůsobit různým parametrům.
  • Je to ekologičtější: Plynové kondenzační kotle jsou ekologičtější než kotle na pevná paliva. Emise a toxiny uvolněné do ovzduší jsou minimální.
  • Rychlá a snadná instalace

Plynový kotel ecoTEC plus. Zdroj: Vaillant

Plynové kondenzační kotle ioniDetect

Věci v životě každého z nás se mění – stejně tak se mění a bude měnit také kvalita plynu. Pokud si chcete pořídit plynový kondenzační kotel, je vhodné podívat se po modelech, které se těmto změnám umí přizpůsobit. Mezi ně patří například i nejnovější řada plynových kondenzačních kotlů ecoTEC plus ioniDetect.

Tyto plynové kondenzační kotle se automaticky přizpůsobí měnící se kvalitě plynu, navíc budete ve vytápění mnohem efektivnější. Svůj kotel budete moci doplnit o ovládání pomocí aplikace ve vašem chytrém telefonu  na dálku. Ovládání kotle je velmi intuitivní – a to díky novému designu, ale i dotykovému displeji.

Tento způsob vytápění je mnohem ekologičtější. Zdroj: Vaillant

Energii ušetříte díky regulátoru sensoCOMFORT, o provoz s maximální účinností se pak postará integrovaný instalační asistent. Kotel můžete doplnit také o další prvky, které fungují s obnovitelnými zdroji, jako jsou rekuperační jednotky či solární systémy.

 

Více informací ZDE

 


You must be logged in to post a comment Login