Rady a tipy

Kotel, který se umí přizpůsobit různé kvalitě plynu? Vaillant představuje řadu ioniDetect

Od   | 

Dřevo, plyn nebo jiné palivo? Pokud zvažujete nový způsob vytápění pro váš domov, není snadné zorientovat se v nabídce, která je na trhu. My bychom vám dnes chtěli představit jeden ze způsobů, který je nejen vysoce účinný, ale také ekologický a cenově dostupný. A tím jsou plynové kondenzační kotle.

Plynový kondenzační kotel nezabere moc místa. Zdroj: Vaillant

Co jsou plynové kondenzační kotle?

V běžném plynovém kotli dochází při spalování paliva k ohřevu vody či nemrznoucí kapaliny – a právě ta vede teplo dál do vaší domácnosti. Nejčastějším důvodem pro jeho pořízení je úsporné vytápění, ale také ohřev vody či snadná regulace teploty.

Když se však poohlédnete ještě dál – a to po plynových kondenzačních kotlích, zjistíte, že nabízí ještě mnohem víc nesporných výhod. Mezi nimi například to, že umí při nízkoteplotním provozu využít také vodní páru se spalinami, které by jinak unikaly komínem ven.

 

Věděli jste, že na kondenzační plynový kotel můžete získat kotlíkovou dotaci, případně příspěvek z programu Nová zelená úsporám? Velkou výhodou Vaillant plynových kotlů je fakt, že si poradí i s různou kvalitou plynu.

Proč zvolit kondenzační kotel?

Pro pořízení plynového kondenzačního kotle nahrává hned několik důvodů. Mezi nimi:

  • Dostatek zemního plynu: K vyčerpání zásob zemního plynu nedojde v horizontu několika dalších desítek let. Pokud budete používat nové a kvalitní kotle, které jsou úsporné, vytápění plynem se vám nikterak neprodraží. Draze vyjde jen tehdy, pokud budete topit starším a méně úsporným kotlem v nezateplené budově se starými okny.
  • Tyto kotle jsou účinné a cenově dostupné: Na trhu je spousta kondenzačních plynových kotlů, navíc jsou cenově dostupné.
  • Můžete žádat o dotaci: Na pořízení plynového kondenzačního kotle si můžete zažádat o dotaci – stejně tak o dotaci na zateplení budovy a další. Doporučujeme vám projít si nabídku dotačních programů pro letošní rok.
  • Vytápění plynem je pohodlné: Moderní plynové kotle jsou komfortní. Jejich výkon můžete přizpůsobit různým parametrům.
  • Je to ekologičtější: Plynové kondenzační kotle jsou ekologičtější než kotle na pevná paliva. Emise a toxiny uvolněné do ovzduší jsou minimální.
  • Rychlá a snadná instalace
  • Teplá voda nezávisle na ročním období: Pokud máte kotel na pevná paliva, který v zimě slouží také k ohřevu vody, musíte hledat záložní řešení na léto. To u plynových kondenzačních kotlů nehrozí.

Vlhkosti předejdete díky rekuperaci. Zdroj: Vaillant

Plynové kondenzační kotle ioniDetect

Věci v životě každého z nás se mění – stejně tak se mění také kvalita plynu. Pokud si chcete pořídit plynový kondenzační kotel, je vhodné podívat se po modelech, které těmto změnám umí přizpůsobit. Mezi ně patří například řada plynových kondenzačních kotlů ecoTEC plus ioniDetect.

Tyto plynové kondenzační kotle se automaticky přizpůsobí měnící se kvalitě plynu – svůj systém tak rozšíříte o využití obnovitelné energie, navíc budete ve vytápění mnohem efektivnější. Svůj kotel budete moct ovládat pomocí technologie plug-and-play na dálku. Ovládání je velmi intuitivní – a to díky novému designu, ale i dotykovému displeji.

Tento způsob vytápení je mnohem ekologičtější. Zdroj: Vaillant

Energii ušetříte díky regulátoru sensoCOMFORT, o práci s maximální účinností se pak postará integrovaný instalační asistent. Kotel můžete doplnit také o další prvky, které fungují s obnovitelnými zdroji, jako jsou rekuperační jednotky či solární systémy.

 

Více informací ZDE

 


You must be logged in to post a comment Login