Návštěvy bytů

Když milujete originalitu, vintage a přírodní materiály, budete se zde cítit jako doma

Od   | 

Pokud vás nudí minimalistické a nebarevné interiéry, je bydlení, které vám dnes ukážeme, tou pravou inspirací právě pro vás. Majitelem tohoto 48 metrů čtverečních velkého bytu je velmi originální a kreativní osoba, která chtěla, aby byt odrážel její osobnost.

Dveře v celém bytu jsou autorskou tvorbou designerů. Zdroj: Lauri Brothers

Architekti museli na malou plochu 48 metrů čtverečních velkého bytu „dostat“ kuchyň, obývací pokoj, ložnici, dětský pokoj a koupelnu. Majitel pak trval na pohovce Chesterfield a lednici Smeg. Cílem architektů bylo vytvořit prostor, který bude pracovat s jasem, stylem a kreativitou. Celý interiér měl odrážet osobnost a životní styl majitele. Ten si přál, aby byla jeho kuchyň plná akcentů.

Spací koutek je oddělený za závěsem. Zdroj: Lauri Brothers

A právě v kuchyni udělali designéři maximum – dali volný průchod své fantazii. Základem je nerezová pracovní deska, která při vaření nahradí prkénka, porcelánová kamenina v kovovém designu, ale i neonový nápis s poselstvím, že by měl být každý náš den jedinečným.

 

Jak doladit obývák textilními dekoracemi?

 

V kuchyni si nelze nevšimnout parketové podlahy, která se vyskytuje také v obývacím pokoji a ložnici. Stejný rybí vzor jako u parket byl použit také u obkladu na stěnách. I ten se objevuje na více místech – za kuchyňskou linkou, ale i za televizí. Nechybí ani opotřebované starožitné zrcadlo. Tento byt je plný vintage prvků, interiér přesto působí velmi moderně. Na rozhraní obývacího pokoje a chodby byla umístěna šatní skříň stylizovaná jako stěna. Ložnice je situována do samostatného prostoru doplněného panoramatickým oknem. Vzhledem k tomu, že byla skříň částečně začleněna do stěny, nezabírá víc prostoru, než je nutné.

Rybí vzor se opakuje také u obkladů na stěnách. Zdroj: Lauri Brothers

Architekti byli obzvlášť pyšní na dveře stylizované do loftu, jedná se o jejich autorskou tvorbu. Plná zajímavých a kreativních nápadů je také koupelna – sprchový kout má na podlaze umístěnou dřevěnou paletu, vše je doplněné o stejný obklad jako v obývacím pokoji a kuchyni, navíc jsou zde i velkoformátové dlaždice s betonovým dekorem a geometricky tvarované obklady ve sprše. Na první pohled nehezké věci, jako jsou bojler a pračka, byly schovány do skříně. Problémy s nedostatkem úložného prostoru řeší nika s dekorativním osvětlením.

Kombinace dřeva a bílé barvy vypadá skvěle. Zdroj: Lauri Brothers

Fotogalerie:

 

Jaký sprchový kout vybrat?

 

 


You must be logged in to post a comment Login