Rady a tipy

Kam s pračkou, když se nevejde do koupelny

Od   | 

Co když je koupelna natolik malá, že se do ní pračka nevejde? V bytě lze vymyslet hned několik míst mimo koupelnu, kde může pračka zaujmout své místo, nicméně bude potřeba sem zajistit přívod vody a odpad. Pokud tu budou, zapomeňte na veřejné prádelny.

I do malé kuchyně můžete zakomponovat velkou pračku. Zdroj: Elie Metni

Kuchyně je nejpraktičtější

Do kuchyně se pračka umísťuje hned nejčastěji po koupelně – tedy když se do koupelny nevejde. V převážné většině je součástí vestavěné linky, a tak kuchyni svým vzhledem nenarušuje. V kuchyni je také největší šance, že budete mít jak vodu, tak odpad. Nevýhodou však je, že musíte vybírat pouze z praček s plněním vepředu a také s tím, že ne vždy je praktické manipulovat v kuchyni například během vaření jak se špinavým, tak s čistým prádlem. 

 

Která pračka ve SLIM provedení vypere až 10kg prádla?

 

Vhodná je i chodba nebo výklenek

Pokud máte v bytě mini technickou či jinou shromažďovací místnost, máte jednoznačně vyhráno. Bohužel v převážné většině malých bytů taková místnost není. Další možností, kam pračku schovat, aby nepřekážela, je i chodba, případně malý výklenek v předsíni. Pračku pak můžete schovat do komody, ze které si navíc můžete vytvořit odkládací nebo úložný prostor. V převážné většině případů si však budete muset komodu nechat vyrobit na míru, protože výklenky v chodbě mají atypický rozměr. A pokud váš malý byt disponuje schody, popřemýšlejte nad umístěním pod schody, kde se pračka prakticky schová. 

 

Který radiátor zvolit nejen do koupelny? Nadčasový Zehnder Charleston

 

Pasé není ani ložnice, nebo obývací místnost

Někdy ale na výběr bohužel nemáme a pračka musí být umístěna buďto do ložnice, nebo do obývacího pokoje. Takové umístění většinou vídáme u malých garsonek, nebo u otevřených, loftových bytů. Přestože se výrobci předhání v nejrůznějších designech, které ani prostor nenaruší, jedinou nevýhodou je neustálý zvuk obracejícího se prádla v pračce během pohodového večera u televize. Na druhou stranu se to může zdát být šílené, ale někdo pračku umístí na oči jako dekorativní prvek, který je součástí daného prostoru.

Zdroj: Alza.cz, Haier

Fotogalerie:

 

Praktické tipy do malé koupelny

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login