Návštěvy bytů

Malý byt zvětšili o balkon a získali prostornější kuchyni: Nechybí nábytek z palet i betonových tvárnic

Od   | 

Byt má jen 50 metrů čtverečních, a tak při současném trendu vzdušného interiéru bylo poměrně nelehké vměstnat vše, co majitelé potřebují k pohodlnému bydlení. Nakonec díky odborníkům dopadla rekonstrukce na jedničku, protože se díky připojení balkonu zvětšila obytná plocha a dispozice se upravila tak, aby odpovídala životnímu stylu mladého páru. Co nás ale nejvíc baví je nábytek, který je z části navržen na míru. Hravý design vypovídá, že ho navrhoval člověk s vkusem. A protože nebylo peněz nazbyt, některé kusy jsou nakonec kombinací betonových tvárnic a dřevěných palet. Moc jim to ale v interiéru sluší.

Decentní antracitová barva spolu se surovými cihlami působí skvěle. Zdroj: VOA ARQUITETURA

Během rekonstrukce byly vybourány téměř všechny příčky, a celá přeměna se tak značně prodloužila. V bytě architekti ponechali pouze nosné stěny, které byly vyplněny zčásti sklem, aby prostor působil maximálně prosvětleně a vzdušně. Jedině tak se majitelé v prostoru necítí natěsno a nepohodlně.

Jakmile do bytu vstoupíme, všímáme si integrované malé místnosti uprostřed bytu, která je obehnána černou ocelovou konstrukcí a skleněnou výplní. Majitelé bytu tuto vytvořenou místnost používají jako šatnu, ze které vedou francouzské dveře do kuchyně. Ta byla vytvořena na prostoru tehdejší venkovní terasy a situována byla do jedné roviny ve světle zelené barvě. Doplněna je velkým varným ostrůvkem, který majitelé využívají zároveň i jako jídelní stůl. 

 

Grafika ve stěrce. Jak vypadá a kam pro ni?

 

Součástí bytu je také malý obývací pokoj. Zajímavě zde vypadá cihlová stěna, i přiznané rozvody v černé barvě, které vidíme na stropě. Ty slouží jako neotřelé osvětlení celé místnosti. Běžnou obývací stěnu, kterou najdeme v téměř každém interiéru, zastává jednoduchý televizní stolek, vytvořený z betonových tvárnic. Ty do prostoru spolu s cihlami a přiznanými rozvody vnáší nádech industriálního stylu. Součástí obývacího pokoje je sedací souprava, kterou majitelé vyřešili pomocí dřevěných palet a černých kožených sedáků. Hravost zde najdeme i díky abstraktním obrazům v modro-bílé kombinaci.

Obývací pokoj doplňují abstraktní obrazy. Zdroj: VOA ARQUITETURA

Opomenout nesmíme ani ložnici majitelů, které vládně šedá betonová stěrka na stěně. Ta spolu s dřevěným nábytkem a doplňky ladí naprosto dokonale. Majitelům ke štěstí stačila pouze jednoduchá postel, jejíž čelo tvoří smontované palety a jako doplněk nechybí opět obrazy.

Čelo postele zastávají smontované palety. Zdroj: VOA ARQUITETURA

Poslední místností, kterou navštívíme, je nevelká koupelna, do které se musela vejít i pračka. Netradičně působí bílé obklady zvýrazněné černou spárou vzbuzující industriální nádech, na který umně navazují svítidla a další doplňky. Nábytek byl vyroben na míru. 

Zdroj: VOA ARQUITETURA

 

Fotogalerie:

 

Digestoř, která zároveň i vzduch v místnosti dezinfikuje

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login