Doplňky do bytu

K čemu všemu se může hodit žebřík?

Od   | 

Žebřík, jak známo, byl prvotně využíván k tomu, abychom pohodlně a bezpečně vylezli výše. Jeho tvar však řadu designérů lákal k tomu, aby ho začali používat i v interiéru. Tentokrát se zcela jiným účelem.

Důvodem je jeho tvar, který umožňuje skladování do výšky, což je vhodné zejména v malých bytech nebo nevelkých prostorách, kde řešíme každý centimetr čtvereční. Má-li žebřík takto sloužit, pak musí být uzpůsoben pro naše účely.

V první řadě jsou jeho tvar i provedení uzpůsobeny tomu, aby nenarušovaly vzhled interiéru, ale naopak ho podtrhly a žebřík se stal designovým prvkem, který místnost oživí. Tvar žebříku je standardní, ale častěji se příčky směrem nahoru zužují. Jednotlivé stupně slouží k zavěšené předmětů, nebo jsou vybaveny širšími poličkami, takže sem můžeme odkládat i mobilní telefon, knihu apod. Žebříky bývají nejčastěji ze dřeva nebo bambusu, nabízeny jsou i v kovovém provedení s lakovanou povrchovou úpravou.

Kam se žebřík hodí?

Využití žebříku jako věšáku nebo odkládací police je skutečně velmi široké. Nejčastěji bývá používán v koupelně, kde na něj věšíme ručníky a hodí se i na nejrůznější hygienické pomůcky. Opodstatnění si  však bezpochyby najde v předsíni, kde může dobře zastat funkci věšáku i konzolového stolku zároveň. Romantickou atmosféru jím vytvoříme v ložnici, kde jeho příčky mohou dobře posloužit i pro připevnění noční lampy. Velmi pěkně bude působit i v obývacím pokoji, například jako příruční knihovna nebo pro odložení plédu a dek.

Před koupí zjistěte:

1. Máte na žebřík dost místa?
2. Jakým způsobem se žebřík přichytává ke stěně?
3. Udrží stěna zatížení?
4.  Hodí se žebřík svým provedením do interiéru?
5. Je materiál vhodný do vlhkého koupelnového prostředí?


1 Komentář

  1. Pingback: Křeslo (nejen) pro hosta - HomeInCube

You must be logged in to post a comment Login