Ložnice

Jaké povlečení zvolit pro horké letní noci, aby nás ochladilo?

Od   | 

Horké dny a teplé letní noci jsou tady a pro mnohé to znamená jediné – noční pocení a úmorné horko, při kterém nelze spát. Pomoci však může správně zvolené ložní prádlo, které je díky materiálu a vlastnostem pro tyto dny vhodné.

Luxusní bavlněný Mako satén zaručuje prémiové pohodlí. Zdroj: Matějovský

Pro kvalitní a ničím nerušený spánek je ideální teplota v místnosti mezi 18 – 20 stupni Celsia. Některým však vyhovuje i teplota překračující 21 stupňů. Jakmile ale nastanou horké dny, na tyto teploty se bez klimatizace zkrátka nedostaneme. Ideální je tedy pořídit si takové povlečení, které alespoň pocitově horku zamezí a vy se příjemně vyspíte. 

Satén je ideální

Skvělým řešením na letní období je satén, který se vyrábí z bavlny. Tento materiál je lesklý, jemný a zároveň pevný. Navíc má dlouhou životnost, a tak se nemusíte obávat, že ho po roce používání budete muset vyhodit. Satén má skvělou vlastnost, kterou je termoregulace. Zatímco během zimy zahřeje, v létě naopak příjemně chladí. Je ale potřeba myslet na jeho údržbu – satén se pere naruby a na co nejnižší teplotu.

 

USB vždy po ruce?

 

Zvolit můžete i bavlnu

Bavlna má také skvělé termoregulační vlastnosti, a tak není chybou používat ji po celý rok. Skvěle se hodí také těm, kteří se v noci nadměrně potí, protože dobře vsakuje pot. Tento materiál je prodyšný, na dotek příjemný a nemění tvar. Chcete-li do bavlny zainvestovat, můžete si dopřát i egyptskou bavlnu, která patří mezi nejkvalitnější materiály.

Kvalitní bavlna dobře saje pot. Zdroj: Matějovský

Dalším řešením pro letní dny je bavlna v jerseyové úpravě. Povlečení je velmi pružné, dobře absorbuje pot, chladí a zároveň ho není potřeba žehlit, což potěší nejednu hospodyňku. Jedná se o kvalitní materiál, který je příjemný a pevný. Alternativou může být také krepové povlečení, které se taktéž nemusí žehlit, nicméně ne každému vyhovuje.

Povlečené ze jerseye je během léta oblíbené. Zdroj: Matějovský

 

Kam pro pohodlné pohovky?

 

Bambusové vlákno

Povlečení z bambusového materiálu se stává čím dál populárnější a není divu. Je antibakteriální, a tak představuje skvělé řešení pro alergiky a astmatiky. Na dotyk je velmi příjemné a dokáže skvěle pohlcovat vlhkost a pot. 

Bambusové povlečení ocení i alergici a astmatici. Zdroj: Matějovský

Během léta se soustřeďte i na barvu

Pro teplé letní noci a dny volte povlečení ve světlých barvách, jako je bílá, krémová, světle šedá, pastelově růžová, hrášková, nebo světle modrá. Tyto odstíny pocitově chladí. Naopak se vyhněte tmavým, křiklavým a výrazným odstínům či motivům. Povlečení volte buďto jednobarevné, nebo s jemným motivem – třeba květin.

Zdroj info: Kapitoly o bydlení, Moderní ložnice, Aby se nám dobře spalo

V létě dejte přednost světlým barvám a jemným motivům. Zdroj: Matějovský

Fotogalerie:

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login