Inspirace

Jak získat luxusní a okouzlující interiér? Zkuste glamour styl

Od   | 

Milujete sofistikovaný luxus? Pak je glamour styl to pravé pro vás. Vzhled připomínající kouzlo slavných hollywoodských filmů s elegantním interiérovým designem. Využívá propracované detaily, kvalitní látky i třpytivé prvky.

Sedací nábytek v glamour stylu má čalounění ze semiše. Zdroj: Natuzzi Italia

Glamour styl kombinuje jednoduché prvky s luxusními. Často jde o velmi elegantní interiér, který navíc rozsvítíte okázale zdobeným nábytkem, luxusními materiály a dekoracemi. Při zařizování se nechte bez obav inspirovat barokem a rokokem. Z materiálů je preferovaný samet, mramor, drahé kovy či broušené sklo. Nesmí chybět zrcadla a zdobený nábytek. Při zařizování buďte opatrní, ať nesklouznete k přílišné přeplácanosti. Nechte proto raději jednobarevné stěny, nepoužívejte příliš mnoho vzorů a nábytek vybírejte kvalitní, ale jen ten, který skutečně potřebujete.

Tato lenoška se ke glamour stylu skvěle hodí

Jaké barvy se do glamour stylu hodí?

Milovníci tmavých barev mohou jásat, protože ke glamour stylu se perfektně hodí. Nebojte se použít černou nebo tmavě modrou na zeď. Raději jen na jednu stěnu a zbytek vymalujte bílou, krémovou či šedou. Úplně tmavý pokoj není vhodný. Zkusit můžete i jednoduchý základ ve světlejších odstínech a tmavé akcenty v podobě starorůžové až po tmavě zelenou. Skvělou volbou je i zlatá a stříbrná. Oblíbené jsou vzory s geometrickými tvary, listy, leopardí potisk nebo pruhy zebry.

Kombinace černé a zlaté barvy je příznačný. Zdroj: Los Kachlos

I osvětlení musí mít svůj styl

Tento styl je hlavně o dramatu, takže se nebojte při výběru světel odvázat. Viděli jste v obchodě velký, třpytivý lustr, který vás prakticky oslepuje svými odlesky? Jestli se vám líbí, šup do něj. Taková světla se hodí do obývacího pokoje či ložnice, ale ne do kuchyně. Tam vybírejte jednodušší osvětlení s lesklými částmi. Podívejte se na půdu k prarodičům nebo na bleší trhy. Často tam najdete skryté zdobené poklady jako stvořené do vašeho domova. Nezapomeňte přidat pár třpytivých stolních lamp a hezká závěsná svítidla. Čím více světla dopadá na všechny vaše třpytivé předměty, tím lépe.

Styl glamour skvěle podtrhnou svítidla. Zdroj: Aulix

Jaký vybrat nábytek a doplňky?

Charakteristickým znakem glamour stylu je rafinovaný a uhlazený vzhled z hladkých a leštěných povrchů. Musíte dodržovat rovnováhu mezi okázalým a rafinovaným. Zkuste míchat barvy, textury a velikosti. Tím docílíte zajímavých kombinací. Vkusně působí párování úplně obyčejné pohovky a exotických křesel. Také samet a kožešina jsou dvojící, která by vás běžně asi nenapadla. Vyšívaná křesla, pohovky a čela postelí umí místnosti dodat hodně tvaru a rozměrů. Zlaté ozdoby na konferenčních, nočních stolcích nebo na jídelním stole jsou žádoucí a stejně tak zrcadlové povrchy. Mramorové desky a zlato jsou ideální kombinací a patří k nejoblíbenějším materiálům v kuchyních v tomto stylu.

Nezapomeňte, že tento styl podtrhnou i vhodné tapety

Z doplňků volte obrazy, vzorované a korálkové polštáře, vázy a jiné dekorace. Nebojte se abstraktního umění a vintage fotografií. Často se používají velká zrcadla s kovovými rámy, přikrývky z umělé kožešiny, vystavené šperky, svíčky, svícny a difuzéry.

Co patří do glamour kuchyně a obývacího pokoje?

Kuchyni proměníte do glamour stylu s dekorativními úchyty, klidně zlatými či mosaznými a mramorovou deskou. Zlaté příbory a zdobené okraje talířů doladí celkový dojem. Zeď za kuchyňskou linkou nechte obložit bílým obkladem nebo lesklými panely. V malých prostorách se vyhýbejte tmavým barvám. Doplňte linku pár starožitnými kousky nábytku, například stůl nebo příborník vypadají skvěle.

Velkou parádu vnesete do prostoru pomocí kamenných obkladů. Zdroj: Keraservis

Do obývacího pokoje se hodí jednoduchý nábytek z kvalitního materiálu. Vzhled vhodně doplňují lesklé povrchy, mramorové detaily, jemný semiš a samet. Nesmí chybět koberec a výrazné dekorace. Jednu stěnu v obývacím pokoji obarvěte tmavou barvou a zbytek ponechte světlý. Nebojte se ani tapet. Velké zrcadlo v lesklém rámu dodá celému pokoji šmrnc.

Myslete i na ložnici

Každá ložnice, i ta v luxusním stylu, musí být především útulná, pohodlná a příjemná na pohled. I v glamour stylu tomu tak je. Pořiďte velkou postel s látkovým čalouněním, sametové ložní prádlo a dekorativní polštářky. Měkký koberec nesmí chybět. V ložnici nepotřebujete příliš zdobený nábytek. Volte raději jednodušší kusy ve světlých barvách a s kovovými detaily. Celý vzhled podpořte vázami, květinami, obrazy a hezkou dekorací bude i zrcadlo.

Nezapomeňte na vhodné povlečení. Zdroj: Matějovský

Fotogalerie:

Zdroj: Natuzzi Italia, Styly a slohy, Kapitoly o bydlení

 

Kolekce svítidel Star of light glamour stylu sluší

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login