Rady a tipy

Jak se můžete bránit, když dostanete neoprávněnou výpověď z nájmu?

Od   | 

Dostala se k vám výpověď z nájmu, ale pochybujete, že je oprávněná? Pak máte právo požádat soud o přezkoumání. Co dalšího musíte udělat?

Poznejte svá práva

Pokud se chcete bránit, je pro vás důležitá znalost vašich práv jako nájemce. Podle zákona máte právo požádat soud o přezkoumání výpovědi do dvou měsíců od jejího doručení. Pokud toto právo nevyužijete, bude soud výpověď považovat za oprávněnou, i když bude důvod výpovědi neoprávněný.

S nájemním bydlením to může být složité. Zdroj: pexels.com

Odpovědná a rychlá reakce

Pokud dostanete neoprávněnou výpověď z nájmu, je důležité jednat rychle. Věnujte pozornost lhůtě pro podání žádosti o přezkum, která začíná běžet již od doručení výpovědi. Pokud máte pochybnosti o důvodech výpovědi, neváhejte a reagujte co nejdříve.

Právo k podání návrhu o přezkoumání nájemci uděluje občanský zákoník podle § 2290.

 

Víme také, jak nejlépe vyčistit dřez 

 

Přezkum soudem

Pokud máte podezření, že výpověď byla neoprávněná, můžete podat žádost o přezkum u soudu. Soud bude posuzovat, zda byla výpověď v souladu se všemi zákonnými požadavky. Jestliže by výpověď nesplňovala tyto požadavky, může být prohlášena za neplatnou.

Opravdu se budete muset vystěhovat? Zdroj: pexels.com

Nenechte se zastrašit

Pronajímatel by neměl používat zastrašování nebo jiné nekalé praktiky k tomu, aby vás přiměl k odchodu. Pokud máte právo na své straně, mějte důvěru ve svou pozici a nechte spravedlnost vyhrát.

Zajistěte si právní pomoc

Pokud se cítíte ztraceni, je vhodné poprosit o pomoc odborníka. V tomto případě potřebujete právního experta specializujícího se na nájemní právo. Odborná pomoc vám může pomoci porozumět vašim právům a prosadit je co nejlépe.

Zajistěte si důkazy

Pokud máte důvod pochybovat o oprávněnosti vaší výpovědi, dbejte na to, abyste měli důkazy o vaší situaci. Může to zahrnovat korespondenci s pronajímatelem, kopie nájemní smlouvy a jiné relevantní dokumenty. Důkazy mohou hrát klíčovou roli v případě právního sporu.

Zdroj: cikr.cz, dtest.cz, hypoindex.cz

Ozdobte svůj domov přírodními doplňky

 

 


You must be logged in to post a comment Login