Dětské pokoje

Jak povzbudit děti v trávení času venku? Prozradíme vám několik tipů

Od   | 

PR článek
Máte pocit, že vaše děti tráví příliš mnoho času doma, namísto toho, aby běhaly venku? Zkuste je povzbudit v aktivitách, díky kterým budou rádi na čerstvém vzduchu a zapomenou na moderní technologie, které je často drží pod střechou. Jak ale na to?

Koníčky, které si vaše děti zamilují

Alfou a omegou toho, aby děti rády vyskočily z teplých postelí a trávily čas venku, je bezesporu zapálení do nějaké záliby. Někdy sice můžete mít pocit, že děti do aktivit nutíte, ale nakonec budou dost možná nadšené. Vyzkoušejte proto svou ratolest přihlásit na kroužek tancování, fotbalu nebo tenisu. Za zkušební lekce obvykle nedáte více než pár korun a snadno zjistíte, zda je daná aktivita tím pravým právě pro vaše dítě. Později bude vhodné nakoupit veškeré potřebné vybavení na daný sport – v případě fotbalu třeba boty, které seženete na webu Sportano – https://sportano.cz/fotbalove-boty-pro-deti. Koníčkem ale nemusí být jen sport – dítě můžete přihlásit i na kreslení, hudební nástroj nebo dílny. V první řadě jde totiž o to, aby vaše ratolest dělala to, co ji bude naplňovat a bavit. 

Buďte jim příkladem

Ideální je, pokud má ve vás vaše dítě pozitivní příklad. Jen těžko ho samo od sebe napadne začít se sporty či jinými koníčky, pokud v okolí nemá nikoho, kdo by byl do nějaké z aktivit zapálený. Snažte se mu tak předat myšlenku, že koníčky ho můžou fyzicky i psychicky posílit a že je důležité dělat to, co ho bude skutečně bavit. Některé aktivity navíc můžete dělat i spolu – vyrazte společně běhat, na dlouhou procházku spojenou s hledáním pokladu nebo třeba na výšlap na rozhlednu. Na louce si můžete zaházet frisbee, o víkendu vyrazit třeba plavat. Možností, jak společně trávit čas, je opravdu mnoho.

Sport stmeluje

V neposlední řadě je také důležité, aby měl váš syn či dcera s kým trávit volný čas. Ideální tak bude navštěvovat některý z kroužků s někým, koho zná. Pokud nemá vaše dítě problém s  navazováním nových přátelství, dost možná si své místo najde kdekoliv. Pak stačí nazout kopačky, třeba ty z webu https://sportano.cz/boty-puma/fotbalove-boty-puma/salove-kopacky-puma, a vyrazit na hřiště vstříc novému dobrodružství. Nová přátelství na sebe určitě nenechají dlouho čekat. 

Nezapomeňte na pochvalu

Každý z nás se rád cítí doceněný a u dětí to dost možná platí několikanásobně. Proto nezapomeňte za snahu i dobré výsledky vaše děti chválit. A že se na kurtu, hřišti nebo na kroužku malování vašemu dítěti zrovna dvakrát nedaří? Podpořte ho, aby aktivitu nevzdával nebo mu umožněte vyzkoušet něco, co by ho možná naplňovalo o něco více. A později, až budete v procesu nákupu všech těch nezbytností, které k danému sportu ratolest upotřebí, nezapomeňte na web Sportano.cz, kde seženete nejrůznější pomůcky, obuv i oblečení. A to na fotbal, běh i box. Sáhnete spíše po sportovních botách https://sportano.cz/boty-mizuno/dopravni-zacpy-mizuno, nebo tenisové raketě? Ať už si vaše děti zamilují jakýkoliv sport, zde nakoupíte od A do Z vše potřebné.


You must be logged in to post a comment Login