Návštěvy bytů

Industriální byt dokonale kopíruje životní styl mladého majitele

Od   | 

V centru Brna proběhla rekonstrukce loftového bytu, který měl do puntíku korespondovat s životním stylem majitele. Mladý muž, jemuž patří, toužil po realizaci v industriálním stylu, kde budou použity věci, které má rád. 

Hned po příchodu do bytu zaujme prostorná chodba, která možná na první pohled vypadá trochu stroze, ale na ten druhý si začnete všímat nenápadných detailů. Původní zdivo z cihel bylo nově natřeno světle šedou barvou a k němu byla použita betonová stěrka na podlahu. Černé dveře tvoří zajímavý kontrast. Industriální vzhled zachovávají použité kliky a jednoduchá nástěnná svítidla.

Původní zdivo bylo ponechané, jen se natřelo světle šedou barvou. Zdroj: Design your home

Kuchyně v pánském stylu

Kuchyňská linka je sice maličká, ale naprosto dostačující. Majitel si přál otevřený prostor ve tvaru písmene L, a to se mu splnilo. Dolní skříňky zůstaly otevřené a tvoří je netradičně pouze police. Nepřekvapí použití antracitové barvy, která je nedílnou součástí celého bytu, zde doplněná o dřevěné desky na míru. Ani v horní části nenajdete klasické kuchyňské skříňky, ale stylové otevřené police na nádobí a kuchyňské potřeby. Aby celý prostor nepůsobil až moc stroze, byla použita pracovní deska ze světlého dřeva, která celkový dojem zjemňuje. K posezení láká menší jídelní stolek tak akorát pro dva a co rozhodně nepřehlédnete, je autentická lednice s designem na přání majitele.

Kuchyně je velmi jednoduchá, sestává zejména z otevřených polic. Zdroj: Design your home

Obývacímu pokoji sluší střídmost

Pomyslným srdcem celého bytu je rozlehlý a ryze pánský obývací pokoj. Betonovou stěrku na podlaze doplňují plechové pláty umístěné na zdi a nechybí ani cihlové zdivo, opět natřené šedým odstínem. Každý mladý muž potřebuje pořádnou sedačku a elektroniku. Zde nechybí ani jedno. Sedačka Chesterfield s koženým čalouněním zastupuje vintage styl, proti ní se nachází velká televize a dva vysoké reproduktory. V rohu je zařízený menší retrokoutek, který zdobí ikonický chaise longue od Charlese a Raye Eamsových, jejž navrhli v roce 1956 pro firmu Vitra.

Hlavnímu prostoru dominuje sofa Chesterfield Zdroj: Design your home

Opět nechybí antracitové prvky v kombinaci s přírodním dubovým dřevem. Antracitová barva byla použita na zábradlí a schodiště vedoucí do patra, kde majitel spí, na decentní trámy a vzpěry i na policovou stěnu určenou knihám a dekoracím, které nesmí chybět, jelikož tvoří nedílnou součást života mladého majitele a dotváří osobitý styl jeho domova. Vzdušnost a světlo dodávají velká okna se vstupem na menší terasu s krásným výhledem.

Horní patro je vyneseno na kovové černé konstrukci. Zdroj: Design your home

Jednoduchá, ale účelná ložnice

Horní patro je zasvěcené spánku a odpočinku. Dominantou je tedy velká postel, jak jinak než v antracitové barvě. Zde je celkový dojem z prostoru zjemněn dřevěnou podlahou a světlou barvou zdí. Mimo spací části slouží prostor i jako pracovna, která je na druhé straně. Součástí je jednoduché zařízení v podobě stolu, polic a skříňky. Z pracovny je vidět přímo dolů do obývacího pokoje.

Režné zdivo se prolíná celým interiérem. Skvěle se hodí k industriálnímu stylu. Zdroj: Design your home

Elegantní koupelna

Koupelna obdélníkového tvaru má dvě niky. Jedna slouží jako úložný prostor s policemi pro ukládání ručníků a v druhé je umístěna vana se sprchovou zástěnou. Nejvýraznějším prvkem je závěsná skříňka s umyvadlem, které je postavené na desce stolu. K tomu náleží nástěnná skříňka se zrcadlem. Opět zaujme antracitová barva, v této místnosti použitá na obkladech a dlažbě.

Šedá barva je použita na obkladech a dlažbě koupelny. Zdroj: Design your home

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login