Koupelny

S HygieneGlaze 2.0 vytyčuje Duravit dosud nedosažený hygienický standard pro WC a pisoáry

Od   | 

Po úspěšném uvedení nového keramického povrchu HygieneGlaze v roce 2015 na trh pokračoval výzkumný a vývojový tým Duravitu v jeho vývoji a výsledkem nesčetných sérií testů a pokusů je inovativní keramická glazura HygieneGlaze 2.0.

Nová, trvanlivá vypalovaná glazura HygieneGlaze 2.0 je nejen vysoce efektivní, ale působí také mimořádně rychle. Již po šesti hodinách je usmrceno 90 procent bakterií. Po 12 hodinách je dosaženo 99,9procentního snížení, a tím stejného účinku jako u předchozí varianty HygieneGlaze, ovšem za polovinu času. Po 24 hodinách je usmrceno 99,999 procent bakterií, což představuje úroveň, které dosud nebylo dosaženo.

U tohoto nového, již patentovaného postupu byly použity další aktivační mechanismy a nové komponenty. Optimalizovaná receptura HygieneGlaze 2.0 obsahuje různé kovové ionty a další účinné látky v nové kombinaci. Tvoří základ pro obzvláště účinnou eliminaci např. koliformních bakterií. Účinnost spočívá v oligodynamickém efektu, tedy v ničivém účinku kladně nabitých kovových iontů na bakterie.

Trvalá a efektivní účinnost

Během vypalování se do glazury integruje HygieneGlaze 2.0. Tento výrobní proces zajišťuje stálý účinek a tím extrémně dynamickou redukci patogenů, jako je Escherichia coli. HygieneGlaze 2.0 je vypálená ve vnitřním prostoru WC mísy nebo pisoáru až po samý okraj, a funguje tedy v místech, kde může být výskyt bakterií zvláště hojný.

Stávající hranice měřitelnosti nedostačují

Účinek inovativní glazury na bakterie byl v hygienicko-mikrobiologických výzkumech natolik intenzivní, že výsledek vysoce přesahoval dosud existující hranice měřitelnosti dané metody měření. Proto byla v dalších testech poprvé vzata v úvahu také kinetika děje. Doposud se měřily pouze počáteční a koncové koncentrace po 24 hodinách, nyní mají výzkumníci poznatky také o účinnosti v průběhu času a mohou tak demonstrovat, kolik bakterií uhynulo po 6, po 12 a po 24 hodinách.

HygieneGlaze 2.0 je k dispozici pro všechny WC a pisoáry

VÍCE SE DOZVÍTE ZDE

 


You must be logged in to post a comment Login