Inspirace

Značky Balakryl a Primalex představily vlastní vzorník barev. Barvou roku 2022 je olivově šedá!

Od   | 

Výrobce nátěrových hmot, který sdružuje značky Primalex a Balakryl, představil nový systém barev Voice of Colour. Skládá se z více než 2 000 pečlivě vybraných odstínů. Přehledný barevný systém vám pomůže při hledání vhodných barev i jejich kombinací. Společně s novým vzorníkem pak vyhlásily také barvu roku 2022, kterou je olivově šedá.

Barvou roku 2022 je olivově šedá. Zdroj: Primalex

Široký výběr odstínů

Ať už jste se rozhodli natírat nábytek nebo celý dům, nový vzorník Voice of Colour vám usnadní výběr barev přesně na míru vašemu stylu. Na každém listu vějíře najdete sedm barevných odstínů, které k sobě dokonale ladí. Barevná paleta obsahuje dohromady více než 2 000 pečlivě vybraných barev, jež jsou vždy označeny názvem a kódem a do nichž lze natónovat interiérové nátěry Primalex a krycí barvy Balakryl.

„Pro někoho může být nabídka 2 000 barev příliš široká, proto jsme vytvořili také barevnou brožuru s užším výběrem 147 nadčasových odstínů, které patří mezi nejoblíbenější,“ doplňuje Silvia Dyrcová, marketingová manažerka značky Primalex pro Českou republiku.

Nabídka odstínů je opravdu široká. Zdroj: Balakryl

Dokonalé kombinování barev

Nový barevný systém se řídí ověřeným designérským pravidlem 60-30-10 – tedy poměry, při jejichž dodržení barvy v interiéru nejlépe vyniknou. Podle pravidla by v místnosti měla ze 60 % dominovat spíše neutrální a tlumená barva, která bude určovat celkovou atmosféru. Tento dominantní odstín mohou mít například zdi nebo koberce. Pro 30 % prostoru byste pak měli zvolit odvážnější barvu. Ta se hodí především pro rolety, závěsy nebo zdobené kusy nábytku. Zbylých 10 % interiéru vybavte doplňky ve skutečně akcentovém a kontrastním odstínu.

Je potřeba, aby místnosti vládla neutrálnější barva. Zdroj: Primalex

Barvou roku je uklidňující olivově šedá

V novém vzorníku najdete i olivově šedou (PPG1125-4), kterou společnost Balakryl a Primalex vyhlásila barvou roku 2022. „Tento elegantní, uklidňující a univerzální odstín nebyl vybrán náhodně, ale s ohledem na současnou náladu ve společnosti. Je totiž symbolem hojení, obnovy a odolnosti, které jsou po živé zkušenosti s pandemií velmi aktuální a současně předvídají její brzký konec,“ přibližuje Silvia Dyrcová.

Protože lze do olivově šedé natónovat barvy Primalex i Balakryl, nabízí se mnoho barevných kombinací. Hodí se jak na zdi, tak i na nábytek, hračky, zahradní domek či plot. Elegantně se doplňuje se zemitými barvami, jako jsou béžová či hnědá, ale i s výraznější žlutou, oranžovou či cihlově červenou. Výborně se kombinuje s pokojovými rostlinami, přírodními materiály či mosaznými doplňky.

Barva se hodí nejen na zeď, ale i na nábytek. Zdroj: Balakryl

Fotogalerie:

 

Zdroj info: Balakryl a Primalex

 

 


You must be logged in to post a comment Login