Návštěvy bytů

Domek na kolečkách: Nevelký domov láká všechny, kteří mají rádi dobrodružný život

Od   | 

Máte-li volnou parcelu a z nejrůznějších důvodů se vám nechce stavět dům, existuje varianta, kdy si ho sem, už hotový, jednoduše přivezete. Mobilní domky nejsou nic nového, tento je ale výjimečný vnitřním uspořádáním i jeho vzhledem. Nadčasové, jednoduché tvary se líbí napříč všemi generacemi.

Tento mobilní domek má užitnou plochu 22 metrů čtverečních, což není mnoho, ale bezdětnému páru to může stačit. Samozřejmostí je topení včetně podlahového vytápění, plně funkční koupelna, ale i pračka a myčka nádobí.

Domky jsou stavěné i na to, aby se daly pohodlně užívat během celého roku, tedy i v zimě. Zdroj: Norske Mikrohus

Při vstupu do jednoho z plně zařízených mobilních domků zjišťujeme, že prostor není vlastně vůbec tak malý a stísněný, jak jsme si mysleli. Na malém prostoru je celý interiér laděn do severského stylu, kterému vládne bílá barva a dřevěné prvky. Poměrně velké množství oken a prosklených ploch zajišťuje výhled do přírody ze všech stran. Po pravé straně od vstupních dveří se rozkládá jednoduchá kuchyně v jedné rovině, naproti které vedou schody do otevřené ložnice. Pod schody byl navíc vytvořen úložný prostor, který majitelé využívají jako knihovnu, ale klidně sem mohou umístit i drobné kuchyňské spotřebiče. Za kuchyní byla vytvořena další místnost pod ložnicí, ve které najdeme plně vybavenou koupelnu s toaletou. Naproti vstupním dveřím našel své místo jednoduchý jídelní stolek doplňující stoličky na sezení, které lze pohodlně pod stůl zasunout a ušetřit tak místo. 

Přestože je obytný prostor maličký, vešlo se sem vše, co majitelé pro běžný život potřebují. Zdroj: Norske Mikrohus

Druhá část mobilního domku slouží jako obývací pokoj. Vešla se sem jednoduchá pohovka s úložným prostorem, kam majitelé mohou uskladnit například ložní prádlo. Nechybí ani nástěnná svítidla, která podtrhnout večerní atmosféru během nepříjemné plískanice venku. Dekorativní polštáře na pohovce, i jednoduché obrazy na stěně umocňují pocit toho pravého domova. Přestože interiéru dominuje bílá barva, vnitřek domku nepůsobí chladně a neosobně. Změkčuje ho totiž dřevo nejen na podlaze, ale také v podobě různých doplňků, nebo prvků. 

Jednoduché sezení poskytuje pohodlí i úložný prostor. Zdroj: Norske Mikrohus

Protože domek není velký, bylo nutné navrhnout nábytek tak, aby byl využit každý centimetr čtvereční. Například v ložnici vypadají dokonale mírně zkosené stěny spolu se strmým zkosením, které na pohled zastává čelo postele. V horním prostoru jsou navíc zabudovány tři celkem prostorná okna, které ložnici dokonale prosvětlují ale během horkých dnů horní patro pěkně provětrávají. Místo klasické postele tu byla položena matrace jednoduše na zem, což běžnému životními stereotypu dodává romantiku a hravost. Nechybí ani pokojové rostliny, kterým se tu daří a v prostoru slouží jako dekorace. 

Spí se na matraci položené rovnou na zem. Zdroj: Norske Mikrohus

Samotná koupelna je maličká, ale dostačující. V úzkém prostoru najdeme vše, co v koupelně hledáme. Nechybí toaleta, šedá umyvadlová skříňka se vsazeným umyvadlem, i malý sprchový kout. Bílou koupelnu příjemně rozbíjí šedá dlažba, nebo masivní deska umyvadlové komody. Je tady zkrátka vidět, že se majitelé nebáli kontrastu, který tu hraje velkou roli.

Ani koupelně nic nechybí. Vše potřebné najdeme na malém prostoru. Zdroj: Norske Mikrohus

Zvolte netradiční osvětlení

Zdroj: Norske Mikrohus

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login