Návštěvy bytů

Dokonale praktický byt na úklid, ale i na batolení potomků

Od   | 

Tenhle byt vás doslova pohladí po duši. Je celý dokonale sladěný v tlumených, přírodních odstínech a materiálech, zařízený jednoduše a přitom luxusně. Architekti dokázali skoro nemožné – byt je dokonale praktický na úklid i například na to, že se po jeho zemi bude brzy batolit potomek majitelů, ale zároveň nepůsobí stroze, studeně ani minimalisticky.

Modrá barva interiéru sluší. Zdroj: Svoya Studio

Hnědá a modrá je krásnou, jemnou a uměleckou kombinací a architekti bytu to velmi dobře věděli. Založili na této kombinaci celý obývací prostor. Různé odstíny modré najdeme na měkké, velké a pohodlné sedačce, barva v jiném odstínu se opakuje na lemu koberce, a ještě v jiném na velké a výrazné malbě. Hnědou pak najdeme na nábytku, stěně i závěsech. Vše doplňuje nezbytná bílá, která ponechává výsledek světlým a vzdušným a dovoluje experimentovat s tmavými plochami. Zajímavým vizuálním prvkem interiéru je i osvětlení, které je zde vyhotoveno pomocí bodových reflektorů a tenkých zářivkových lišt. Barové posezení je příjemné s přáteli, a stačí se pootočit a je možno si vychutnat krásný výhled na svítící město. 

Jak správně barevně i stylově propojit obývák s kuchyní?

Obývací pokoj propojen s kuchyní 

Hned za sedačkou se nachází jídelní stůl, který volně propojuje obývací prostor s kuchyní. Uměřené, ale designově přesto zajímavé židle ladí s kulatými lustry, stůl zase s úložnými prostory pod televizí – na obé je použito dřevo příjemného, teplého odstínu. Kávově béžové závěsy jsou z kvalitní přírodní tkaniny, jejíž odstín se zrcadlí na ozdobných polštářcích na sedačce. I žaluzie nejsou v klasickém šedém kancelářském provedení, což interiéru velice svědčí. Obývací prostor nabízí možnost promítání na velké projekční plátno i kvalitního poslechu hudby. Relaxaci a zájmům je tedy zde možno se oddávat přesně v oblíbeném stylu. 

Důležitým prvkem v interiéru jsou tmavě obložené plochy. Zdroj: Svoya Studio

Proč nepřímé osvětlení?

Všechny spotřebiče v kuchyni jsou vestavné na míru a důraz je kladen na v bytě tolik potřebné úložné prostory. Dekor dřeva je pro kuchyni netypický, skoro máme pocit, jako bychom ani nebyli v této provozní části bytu, ale v nějakém pánském salonku. Maximální důraz je kladen na pohodlí osoby, která v kuchyni pracuje, jednoduchost, praktičnost a krásu. Dobré osvětlení a masivní digestoř je samozřejmostí. Zajímavé posuvné panely umožňují kuchyni proměňovat a některá části, například spotřebiče, zcela skrýt. I v kuchyni pokračuje barové sezení, které přesahuje až do obývacího pokoje a je tak jednotícím a spojujícím prvkem těchto prostor. 

Nábytek v kuchyni je vyroben na míru. Zdroj: Svoya Studio

Ložnice s příslušenstvím za sklem 

Ložnice je celá laděná do béžovo-pískova s rozličnými odstíny dřeva, což působí velmi uklidňujícím dojmem. Hezké je podsvícení čelní stěny a lampičky jsou zase praktické. Svým tvarem příjemně do interiéru zapadají. Noční stolky jsou rovněž v závěsné variantě, aby byl maximálně usnadněn úklid. Také prostor pod postelí je dostatečně vysoký na to, aby se pod ním dalo pohodlně vyluxovat. Zrcadlo zajímavým způsobem pracuje se světlem a prostorem a svým volným uložením přidává do interiéru prvek flexibility. Je tu nabouráno klasické pravidlo, které nám praví, že tmavší barvy je lepší umisťovat dospod a světlejší nahoru, ale ložnici to nijak neubírá na přitažlivosti, spíše naopak. 

Ložnice působí klidně a pohodlně. Zdroj: Svoya Studio

Maximum světla především 

Netradičním, ale dobrým řešením je propojení příslušenství s ložnicí skleněnou posuvnou příčkou. Kdykoliv je totiž člověk v obou místnostech sám a nepotřebuje tak řešit soukromí, získá i při hygieně dostatek denního světla. A když je soukromí na místě, jednoduše se zatáhnou závěsy. Je to sice malinko pracnější než prostě zavřít dveře, ale možnost světla za to rozhodně stojí. Jeho množství šikovně zvětšuje i dělené velké zrcadlo. Najdeme zde okrouhlé designové umyvadlo, skříňky korespondující s celkovým laděním bytu i atypickou hranatou baterii. A samozřejmě – snadná údržba je zde opět prioritou. 

Koupelna je od ložnice oddělena skleněnou posuvnou příčkou. Zdroj: Svoya Studio

Pokoj s týpí i domečky 

Rodina očekává potomka, a připravila pro něj krásný dětský pokojíček. Veselé skříně s hravým, ale zároveň vkusným motivem domečků mohou děti bavit řadu let, stejně jako jednoduché geometrické vzory. Neutrální bílá barva je příslibem, že pokoj lze v budoucnu libovolně upravit dle zájmů a povahy dítěte. Na velké posteli může přespat maminka, tatínek, babička nebo chůva, kdykoliv to bude potřeba. V budoucnu se do ní přestěhuje dítko samotné a pokoj po odstranění dětské postýlky nabídne dostatek prostoru pro případného sourozence. 

Domečky jsou dekorací, která jen tak neomrzí. Zdroj: Svoya Studio

Největší devízou ale i zde zůstává výhled, tím lepší, že je pro malé dítě zcela bezpečný, klička od okna je velmi vysoko, právě tak do ruky dospělého člověka. Která pak malá indiánka či indián se může pochlubit tím, že má své týpí ve výšce 23 pater nad zemí a může se rozhlížet po městě ještě lépe, než kdyby vylezl na nejvyšší strom v lese? Samozřejmostí je silné bodové osvětlení, aby si budoucí školáček nekazil oči při domácích úkolech. Úložné prostory zatím nejsou více řešeny; pokoj je vybaven pouze základně a nabízí do budoucna úpravy šité na míru přímo potřebám potomka. 

Z dětského pokoje je dechberoucí výhled. Zdroj: Svoya Studio

Dostatek prostoru pro drobnosti 

Koupelna má hned několik výrazných pozitiv. Je to například velký úložný prostor, jednak ve formě vysoké skříně, a jednak ve formě poliček, na které mohou majitelé umístit kosmetiku i dekorativní drobnosti. Dále je to velké zrcadlo a snadná údržba. Použité barvy jsou stejné jako v celém zbytku bytu. Písková, bílá, šedá, šedohnědá a hnědá dohromady tvoří jemný celek, podporující klid a relaxaci. Černé doplňky zajišťují potřebný kontrast a ostatní barvy decentním způsobem rozsvěcují a zvýrazňují. 

Koupelna má podobnou barevnost jako zbytek bytu. Zdroj: Svoya Studio

Zdroj: Svoya Studio

Fotogalerie:

Lampy, kde byste je vůbec nečekali


You must be logged in to post a comment Login