Inspirace

Dispozičně moderní obývací pokoj propojený s balkónem vyžaduje také moderní interiérová řešení

Od   | 

Snili jste někdy o dispozičně moderně pojatém obývacím pokoji? Určitě ano. Mezi takové stylové dispozice patří propojení s balkónem. Z místnosti, která je v našich domácnostech určena primárně k relaxaci, můžete totiž kdykoli vstoupit přímo na balkón a celé prostředí samozřejmě dostává nový rozměr.

Propojení s venkovními částmi domu je jedním z nejoblíbenějších řešení současnosti.

Propojení s exteriérem

Na balkón musíte mít samozřejmě zajištěný vstup, který by měly obstarat moderní dveře. Takové dveře by měly být vyrobeny z odpovídajícího materiálu a měly by být bezpečné při užívání. K tomuto účelu jsou vhodné plastové balkónové dveře, kdy je v plastovém rámu vsazena skleněná výplň. U kvalitních dveří se používá:

  • 6 – komorový německý profil
  • Dvojí těsnění

To samozřejmě zajišťuje dobré tepelně-izolační vlastnosti takových dveří. Můžete si samozřejmě zvolit levé nebo pravé otevírání, přičemž je zde možnost díky použitému kování dveře otevřít na ventilaci.

Vezměte to od podlahy

Zaměřit byste se měli v obývacím pokoji také na kvalitní podlahu. V našich podmínkách jsou velmi často používané klasické dřevěné parkety, které vám tak přinesou do interiéru přírodní materiál. Právě návrat k přírodním materiálům, to je trend poslední doby, a určitě byste se mu neměli vyhýbat. Při výběru takové podlahy je nutno také zvážit, zda pod ni budete instalovat třeba podlahové vytápění. Podle toho se potom totiž také pořizuje typ konkrétní krytiny.

Designové vybavení interiéru

Nemálo důležité jsou samozřejmě také prvky, které budete v interiéru mít. Jedním z nejdominantnějších prvků v obýváku jsou jednoznačně sedací soupravy. Velmi populární jsou prostorné rohové sedačky, které zajistí optimální využití prostoru. Jsou navíc velmi variabilní a je možno je často rozložit na spaní, což může být docela praktické řešení.


You must be logged in to post a comment Login