Inspirace

Chybí vám zahradní domek? Nahraďte ho kontejnerem

Od   | 

Kontejnery dnes již bez problémů dokážou nahradit klasické bydlení, a proto není nic neobvyklého, že je mnozí využívají jako zahradní domek. Nemusíte nic stavět a s trochou úprav docílíte moderního vzhledu, který na zahradu i k domu příjemně zapadne. Co je potřeba dodržovat a bude nutné stavební povolení?

Nepoužité kontejnery se hromadí v přístavech, a proto je společnosti nabízí k prodeji.
Zdroj: Pixabay

Kde kontejner sehnat a jaká je cena?

Sehnat kontejner není v dnešní době žádný problém. Díky objemnému dovozu z jiných kontinentů se nevyplatí kontejnery posílat prázdné zpět, a proto jich v přístavech zůstává opravdu mnoho. Tyto vyřazené kontejnery tak společnosti nabízí k odkupu za minimální ceny, díky čemuž je o ně enormní zájem.

Podle stavu, velikosti i stáří kontejneru je možné ho pořídit od cca 40 tisíc do 90 tisíc. K nákladům však musíte zahrnout i dopravu a složení na konkrétní místo. Kontejnery jsou široké 2,4 metru a jejich délka se pohybuje od 6 do 14 metrů. 

 

Máte na zahradě volných 2,5 x 2,5 m?

 

Úprava je na vás

Samotná úprava kontejneru je už pouze na vás. Pokud plánujete zahradní domek doladit do každého detailu, můžete v něm vyřešit izolaci, která stabilizuje teplotu. Nevýhodou plechových kontejnerů je v létě přehřívání a v zimě je naopak v domku velký mráz. Pokud tedy neplánujete do domku umístit nic, co by extrémní teploty mohly poničit, izolaci řešit nemusíte. Pokud se rozhodnete pro vnější úpravu, natření, nebo dokonce obložení, vznikne vám na pozemku opravdu moderní stavba. Záleží na vás, kolik do zahradního domku budete chtít investovat, protože každá úprava a vylepšení samozřejmě něco stojí.

Kontejner můžete zbrousit, natřít, obložit nebo zkrátka předělat k obrazu svému.
Zdroj: Pexels

 

Jaké má výhody pokládat dlažbu na terče?

 

Bude nutné stavební povolení?

Asi každého bude zajímat, jestli je třeba před pořízením kontejneru řešit stavební povolení. Pokud se kontejner rozhodnete využívat pouze jako zahradní a skladovací domek, který nepřesáhne 25 metrů čtverečních, a dodržíte 2 metry od hranice pozemku, nemusíte kontejner ani ohlašovat, ani vyřizovat stavební povolení. 

Zdroj: DUMkont.cz, nejlepsikontejnery.cz

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login