Inspirace

Chcete připravit Vánoce podle posledních trendů? Podívejte se, které to jsou v roce 2022

Od   | 

Vánoce patří k nejbarevnějším svátkům roku. Není žádný div, že se snažíme, aby vyjadřovaly náš osobní styl, ale zároveň ladily s trendy. Podívejte se na ty letošní.

Vánoce jsou ideální čas, kdy můžete nechat pracovat fantazii naplno. Zdroj: Canstockphoto

Barvy se letos točí hlavně kolem bílé, šedé, zelené, červené či zlaté. Hodně moderní je elegantní styl i přirozený vzhled. Do popředí se více dostaly tradiční perníčky i trochu odlišná černobílá kombinace.

Bílá pro minimalistický domácí styl

Jednou z nejoblíbenějších barev je stále bílá barva. Nejen na Vánoce ale i v běžném životě. Hodí se hlavně pro minimalistický styl, ale použít ji můžete kdykoliv. O Vánocích připomíná sníh, který je také jedním ze znaků svátečního času. Celková bílá vánoční výzdoba udělá z domova snové, elegantní, rafinované a zároveň útulné místo. Pokud nechcete výzdobu jednotvárnou, přidejte pár doteků zlata a stříbra. Samozřejmě nesmí chybět světýlka, hodně světýlek, rozházených jen tak po nábytku a oknech. K dekoracím se hodí různé drobné doplňky ze skla a křišťálu.

Bílé Vánoce jsou kouzelné. Zdroj: Canstockphoto

Perníkové téma

Vánoce v roce 2022 jsou především o pohodlí, útulnosti a tradicích. A co je tradičnějšího než vánoční cukroví. Zatímco perníčky jsou vánoční klasikou, letošní podoba je různorodá. Nechybí oblíbené perníčky a perníkové chaloupky s červeným, zeleným a bílým lemováním. Oblíbené jsou zářivé bonbónové barvy. Když je ozdobíte mátově zelenou a žvýkačkovou růžovou, neuděláte chybu. Stejně tak červenou a bílou. Koupit můžete i různé perníkové dekorace, od světýlek až po přehozy na postel a dekorativní polštáře.

Perníčky ve všech podobách i jako dekorace patří mnohem více než kdy jindy k letošním svátkům. Zdroj: Canstockphoto

Poradíme, kam pro jídelní židle!

 

Klasický vzhled

Klasické téma pro vánoční výzdobu je bezpochyby evergreen, který nikdy nevyjde z módy. Použijte vánoční barvy, jako je zářivě červená, zářivě zlatá a jedlově zelená. Do domácnosti vám přinesou teplo, klid a pohodu. Tradiční ozdoby jako vánoční stromeček, věnce a ozdoby doplněné teplými žlutými světýlky vkusně dotvoří atmosféru domova a vaše jedinečné Vánoce.

Červená neodmyslitelně k Vánocům patří. Zdroj: Canstockphoto

Šedé dekorace pro moderní domov

Že šedou nelze použít na vánoční zdobení? Pro domácnost v moderním stylu je právě šedá skutečně trendy barvou letošních Vánoc. Nejen dekorace a textilie, ale i ozdoby na vánoční stromky. Stejně jako bílá i šedá potřebuje trochu třpytu, takže nějaké stříbrné detaily jsou nutností. Vánoční stromeček, girlanda u vchodových dveří a různé ozdobné prvky v šedé barvě jsou dokonalé pro vkusné zdobení vánočního domova v moderním stylu. Linie a tvary by v moderní domácnosti měly mít co nejčistší a přímočaré tvary.

Šedá v kombinaci s bílou působí velmi elegantně. Doplnit ji ale můžete i červenou, nebo třeba černou. Zdroj: Canstockphoto

Metalické odstíny

Zlato, stříbro a další luxusní kovy poskytují bohatý a okouzlující vzhled od tradičního až po elegantní a moderní. Nebojte se ozdobit stromeček zlatou, bronzovou, stříbrnou a platinovou. Kovové vánoční ozdoby se krásně třpytí samy o sobě, ale jasně září i v kombinaci s téměř jakoukoli oblíbenou paletou barev. Vyzkoušejte trendy kombinace jako kobalt a k tomu stříbrné vánoční ozdoby nebo růžová se zlatými vánočními ozdobami. Kov působí krásně i mimo stromeček. Použijte ho na věncích i jako dekoraci stolu.

Zlatá je tradiční barva Vánoc a stále moderní. Zdroj: Unsplash

Bezpečnostní kování může mít nejrůznější vzhled. Podívejte se s námi

 

Barva roku je také vhodná

Barva roku 2022 Pantone je tmavě fialová s modrošedými podtóny. Proto můžete letos zkusit zdobit ve fialové barvě ve všech odstínech spektra od romantické levandule přes hravé švestky až po ametyst a lilek. Fialové ozdoby krásně vyniknou na zelených stromcích.

Fialová je krásná a na Vánoce perfektní. Zdroj: Unsplash

Přírodní dekorace pro domov ve venkovském stylu

Venkovský styl je jednoduchý a rafinovaný. Oblíbený dlouhá léta. Vánoční dekorace v tomto stylu jsou v barvách zelené, využívají přírodní materiály a recyklované předměty. Zelená je ideální pro navození dokonalé vánoční atmosféry v domácnosti, protože je to jedna z hlavních charakterizujících barev tohoto období. V podstatě připomíná barvu jedle a mechu v jesličkách. Nebojte se pověsit zelené ozdoby na vánoční stromeček. K tomu používejte další ozdoby a dekorace z korku, provázku apod. Vhodné jsou i šišky, květiny a sušené ovoce. Hodí se také dekorace zobrazující přírodní tvory, včetně jelenů, ptáků, myší a jiných zvířat.

Milovníci tradičních a přírodních materiálů mohou bez obav zůstat u své osvědčené klasiky. Zdroj: Pexels

Vánoční trendy pro Vánoce 2022 ve zkratce

Jaké jsou tedy letošní vánoční trendy ve zkratce? Již zmíněné barvy od bílé až po modrou, čokoládovou a růžovou. Různé odstíny zelené, metalické až po pískové. Velkou roli hrají speciální dekorace z recyklovatelných a obnovitelných materiálů, některé z přírodních. Prostor dáván romantičtějším a umělečtějším dekoracím. Ať už si zvolíte cokoliv, pamatujte, že Vánoce bez ozdob ani nemohou začít. U sebe doma zvolte takovou výzdobu, která bere ohledy na styl interiéru, vánoční trendy, a především váš osobní vkus.

Takzvaně In jsou recyklovatelné nádoby či ozdoby. Zdroj: Canstockphoto

Zdroj info: Tradiční české Vánoce, Pantone, Vánoce a tradice

Fotogalerie:

 

K půvabné atmosféře přispějí i stolní lampy

 

 


You must be logged in to post a comment Login