Návštěvy bytů

Byt s výhledem jako z plakátu: staví na kontrastech a současných trendech

Od   | 

Byt ve výšinách – z jedné strany takřka kompletně prosklený směrem ven, zajímavě kombinující strohost s útulností a ozdobnými prvky; s terasou, kterou by chtěl mít každý. Přesně takový byt si dopřál muž, který preferuje současné trendy v bydlení a bohatě je použil i ve svém novém domově.

Je tak členitý a s tak netypickým půdorysem, že je vlastně těžké jej zaškatulkovat do klasických parametrů; skládá se z velkého obývacího prostoru spojeného s kuchyňskou linkou a částečně oddělenou prostornou jídelnou; ze samostatné ložnice a luxusní venkovní terasy. Barevně i materiálově je laděn do přírodních tónů a materiálů: vévodí dřevo, imitace kamene, hnědé, béžové, pískové a champagne tóny.

Obývacímu pokoji dominuje stěna s keramickým obkladem

V obývacím pokoji na první pohled zaujme několik netypických prvků. Jde například o stěnu s keramickým obkladem, která se prolíná celým bytem a ukrývá jeho hygienické a technické zázemí. V obkladech je vestavěná televizní obrazovka. Netradiční je také kombinace způsobů stínění. Zatímco na většině oken najdeme strohé a moderní žaluzie, prosklený roh je stíněn jemným, až romanticky laděným závěsem přírodní barvy, sahajícím až k zemi. Kdo by si raději než televizní vysílání užíval dechberoucí výhled na pulzující velkoměsto, který je neopakovatelný zvláště ve večerních hodinách, posadí se místo na bílou koženou sedačku na jedno z doplňkově barevných křesílek, které je dostatečně lehké a mobilní na to, aby šlo libovolně natočit i přenášet. Dřevěné parkety mají nádhernou strukturu nejen podélnou, ale i příčnou, což vytváří velmi zajímavý dojem při hře světla, o které v interiéru skutečně není nouze. Zajímavě řešené je i osvětlení, a to kombinací různých neotřelých tvarů a provedení, kde obzvláště vynikají svítidla ve formě dlouhých tyčí.

Kuchyň skrývá, co může

Po levé straně obývacího pokoje nalezneme kuchyňskou linku, která je vzhledem k tomu, že je součástí samého centra bytu, koncipována tak, aby co nejméně rušila vzezření bytu. Viditelně v ní najdeme jen to naprosto nejnutnější, dřez, vestavnou troubu a takřka neviditelnou varnou desku, která svým provedením splývá s deskou pracovní. Vše ostatní je uzavřeno za dvířky dřevěných skříní. Jejich provedení ve výšce až do stropu a zároveň délka celé kuchyně zaručuje dostatečný úložný prostor, který může být někdy kamenem úrazu moderních bytů, jako je tento.

Kuchyně je navržená tak, aby co nejvíc splývala s interiérem

O inovativním užití obkladů v interiéru už byla řeč výše. Dodejme, že kontrast, který tak vzniká s jemnou látkou závěsů, až snově jemnými přírodními dekoracemi na konferenčním stolku a dalšími prvky, dodává interiéru nečekané napětí a dynamiku. Ve stěně najdeme také polici ve formě niky, obložené imitací umělého kamene, který najdeme ve stejném provedení též v ložnici a v koupelně. V mírně světlejším odstínu je také použit na konferenčním stolku, který je designovým kouskem, zaměřeným na kontrast. K chladnému obdélníkovému tvaru s nejednobarevným povrchem přiléhá kulatý stolek v kontrastní hladké, lesklé černé, navíc v rozdílné výšce. Celý obývací prostor zjemňuje a zútulňuje použitý kusový koberec.

Jednoduchému pojetí sluší subtilní konferenční stolky

Chodbičky a průchody

Byt má velice zajímavé členění; které je podpořeno i odlišnými materiály, použitými na jednotlivé stěny a části bytu. Díky tomu vypadá mnohem větší, než ve skutečnosti je. Najdeme v něm množství úzkých průchodů, z nichž v jednom z nich se šikovně ukrývá například prosklená šatna a vchod do ložnice. Poměrně úzký je i prostor samotné jídelny, ve které najdeme jeden jediný kus jídelny, a to masivní stůl.

Originálně řešená police ve formě niky

Sázka na minimalismus

Ostatně nic jiného jídelna ani nepotřebuje, její největší devízou je totiž možnost výhledu nebo rovnou vyjití na okouzlující terasu, osazenou tropickými rostlinami, která dokonce disponuje stropním větrákem, jenž v parných dnech na terase alespoň trochu zlepší cirkulaci vzduchu. Jednoduchou jídelnu podlouhlého tvaru doplňuje vzrostlá pokojová rostlina a designové doplňky.

Černá barva dominuje současnému modernímu interiéru, v tomto případě není vyjímkou

Ložnice s kontinentálním typem postele rovněž sází na strohost a jednoduchost. Veškeré úložné prostory najdeme v tomto bytě mimo hlavní obytné místnosti, proto si lze dovolit osadit ložnici pouze dvoulůžkem a skromnými nočními stolky. Neobvykle vysoce umístěné zrcadlo dodává ještě více světla do tak už velmi světlého prostoru a zrcadlením jemných závěsů vytváří zajímavé optické jevy. Opakují se zde prvky a materiály z jiných částí bytu, jako je typ závěsů, kachlíkové obložení i obložení z umělého kamene, což dodává celému bytu soulad a jednotnost.

Ložnice je zařízena velmi jednoduše, přitom díky použitým textiliím působí útulně

Koupelna s vanou a sprchovým koutem se designem neliší zbytku bytu. Najdete zde stejné vzory a materiály, stejně jako typ osvětlení. Vše je jednoduché, s rozmyslem a důrazem na maximální funkčnost a užitnost umístěné na relativně nevelkou plochu. Luxusní hranaté umyvadlo je doplněno pouze nejnutnější  toaletní skříňkou, ukrývající základní hygienické potřeby; úložné prostory pro další nezbytnosti se opět, jako v případě jiných místností, vešly mimo.

Koupelně vládnou černé detaily

Fotogalerie:

Zdroj: Erez Hyatt


You must be logged in to post a comment Login