Návštěvy bytů

Byt ve stylu hygge s dotekem vintage prvků: Pohoda a styl na každém kroku

Od   | 

Byt, který dnes navštívíme, se nese v duchu dánského stylu hygge – tedy takovém stylu, který je sám o sobě velmi útulný. V tomto případě jsou přírodní tóny jemně okořeněny pastelově růžovou barvou. Interiér se vyznačuje vintage prvky, které prostor dokonale podtrhnou. Pojďte s námi navštívit domov, z nějž neradi odcházíte a s chutí se do něj navracíte.

Bydlení v hygge stylu zajistí pohodovou náladu. Zdroj: Shir Shtaigma

Při vstupu do obývacího pokoje si ihned všimneme příjemně prosvětleného interiéru, ve kterém hraje prim bílá barva v kombinaci s pastelově růžovým výklenkem, kde mimo jiné najdeme i oblé zrcadlo a výraznou šedou stěnou s oprýskanou strukturou. Jednoduché bílé sofa majitelé doplnili kontrastním černým stolkem a jako třešničku na dortu přidali opět růžové křeslo. Je tedy vidět, že růžová barva nás bude provázet celým bytem, nicméně je do interiéru vkusně a elegantně zakomponována. Nechybí ani pokojové rostliny, které bydlení dodají příjemnou atmosféru.

Keramický dřez je nejen krásný, ale má i skvělé vlastnosti

Velkým překvapením je zejména kuchyně. Ve světlém, velkém prostoru dominuje kuchyňská sestava v decentní lahvově zelené barvě spolu s bílou pracovní deskou. Nepostrádá designové úchytky, kvalitní spotřebiče ani dostatek pracovního prostoru. Velkým plusem jsou dvě velká okna, díky kterým je v prostoru dostatek denního světla, ale na druhou stranu se majitelé museli smířit s tím, že horní skříňky tu zkrátka nebudou. Vykompenzovali je však panelovým systém na straně bez oken, kde najdeme vysokou spížní skříň a americkou chladničku. Hygge styl je zde dokonale podtrhnutý díky vystaveným kuchyňským prkénkům, proutěnému osvětlení i rostlinám. Zajímavě majitelé pojali i keramický dřez, který zdobí několik plastických proužků. Všechny tyto maličkosti vytvářejí příjemné prostředí k pohodovému bydlení.

V kuchyní převládá lahvově zelená barva. Zdroj: Shir Shtaigma

Při větším zkoumání si všimnete nejrůznějších vintage kousků a doplňků, které se prolínají celým bytem. Jedním z nich je třeba masivní jídelní stůl nebo vintage příborník v blízkosti kuchyně, kam majitelka schovala sváteční nádobí a servis.

Hybridní baterie: Rychlé a pohodlné umytí rukou

 

Ke světlému interiéru tvoří kontrast černý pracovní koutek. Najdeme tady nejen část s úložnými prostory, kam majitelé uschovávají pracovní a soukromé dokumenty, ale nad samotným stolkem nechybí tři otevřené police sloužící jako knihovna a prostor pro dekoraci. Koutek osvětlují černá reflektorová svítidla, a zajišťují tak kýžený komfort. Příčka s oprýskaným vzhledem, která je součástí obývacího pokoje, slouží z druhé strany jako soukromý obývací pokoj spojený s pracovním koutkem, ale zároveň oddělený od ostatních obytných částí domu. 

Pracovna byla laděna do černé barvy. Zdroj: Shir Shtaigma

Ložnice je zařízena jednoduše, ale přesto je zde znát cit pro detail. Podlahu tvoří dřevěné parkety ladící s dřevěnou vintage komodou, která slouží jako prádelník. V tomtéž stylu postel doplňují noční stolky a zjemňují je růžové textilie na posteli, nebo pokojové rostliny. Velké plochy zůstaly v bílé barvě, díky které prostor nepůsobí ponuře. 

Dominantní vintage komoda v ložnici okamžitě zaujme. Zdroj: Shir Shtaigma

Součástí bytu je i dětský pokoj pro malou princeznu. Ta si však nepotrpí na záplavu růžové barvy, a proto je zde v převážné většině bílá barva nakombinována dřevěným nábytkem. Růžovou barvu najdeme pouze v podobě drobné dekorace a textilie. Protože je dívka zatím malá, postačí si s minimem nábytku a ocení dostatek prostoru pro nekonečné hraní a zábavu. Za zmínku stojí i koupelna, kterou charakterizuje vintage skříňka z masivu, která byla upravena a přizpůsobena do koupelny mladé rodiny. Kromě nové desky si zasloužila i keramické umyvadlo se stylovou baterií. Hygge styl nechybí ani tady, a to v podobě dlažby s nepřehlédnutelným dekorem. Prostor doplňuje kulaté zrcadlo a několik pokojových rostlin.

Ani v koupelně nechybí náznak hygge stylu. Zdroj: Shir Shtaigma

Zdroj: Shir Shtaigma

Fotogalerie:

 

Podívejte se s námi do velmi útulné dřevostavby

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login