Návštěvy bytů

Byt s terasou, ze které majitelé vytvořili plnohodnotnou součást svého domova

Od   | 

Bohatý výhled na město prostřednictvím velké terasy, dokonalá kombinace světlých barev s přírodními materiály, ale také spousta otevřených prostor. Přesně takto bychom mohli charakterizovat tento městský byt o velikosti 220 metrů čtverečních.

Obývací pokoj, jídelna i kuchyň tvoří jeden velký prostor. Zdroj: Casa 100

Byt, na který se dnes s námi můžete podívat, disponuje obývacím pokojem, na který navazuje prostorná terasa, odkud je dokonalý výhled na město. Právě terasa byla v tomto projektu symbolem ocenění městského stylu života, který najdete také v interiéru. Obývací pokoj dělí od terasy skleněné dveře, které můžete otevřít, a spojit tak vnější a vnitřní prostor v jeden velký.

Útulná městská elegance: Když dřevo hraje prim

Terasa byla zařízena velmi jednoduše, ale přesto působí dostatečně útulně. Dřevěná podlaha a cihlový obklad na stěnách byly doplněny o jednoduché zábradlí. K odpočinku zde slouží hned několik míst. Z nich můžeme vypíchnout nejen designové růžové křeslo, ale také barové posezení nebo kulatý jídelní stůl s židlemi, kde se opět odehrává hra dřeva s kovem. Velkou pýchou terasy je venkovní kuchyň, která byla integrována do zužujícího se rohu. Kromě dřevěných kuchyňských skříněk je zde kamenná pracovní deska a jednoduchý nerezový dřez. Osvětlení těchto prostor je industriální v ladící černé barvě.

Pokud to počasí dovolí, využívají majitelé terasu jako rovnocenný obytný prostor. Zdroj: Casa 100

Když se z terasy vydáte dovnitř bytu, na první pohled může váš pohled přilákat netradiční rozdělení jinak otevřeného prostoru. Obývací pokoj zařízený modulární pohovkou, kde se mohou pohodlně vyspat návštěvy, byl doplněn také o designový konferenční stolek a ladicí křesla. Prostor opticky odděluje od zbytku bytu koberec, jako kontrast zde slouží velkoformátový obraz.

Byt je zařízen v duchu jemných a pastelových barev

Z obýváku se můžete přesunout do prostorné kuchyně – tu spolu s dekorativní příčkou odděluje jídelní stůl pro šest strávníku. Stejně jako ve zbytku bytu i v jídelně a kuchyni převládá dřevo, které tu jsou kombinovány s bílým a olivovým nábytkem. Kuchyně je navržena do tvaru písmene L a doplňuje ji ostrůvek. V něm je v části vestavěná varná deska, zbylá plocha slouží pro přípravu pokrmů nebo občerstvení. Proto u něj nechybí barové židle. Zatímco se sestava nese v neutrálních tónech, obklad mezi horními a spodními skříňkami je výrazný. Linky na geometricky uspořádaných keramický obkladech oživují prostor, a protože si ho majitelé velmi oblíbili, použili ho znovu do jedné z koupelen.

Jednoduché provedení kuchyně oživuje výrazný obklad. Zdroj: Casa 100

V bytě najdete ložnici, dětský pokoj, ale také dvě koupelny

Dřevěný obklad nechybí ani na stěně v ložnici, která je zařízena v neutrálním stylu. Výrazným, a přitom jednoduchým prvkem je čelo postele, které je přes celou šířku místnosti a na které výškově i barevně navazuje komoda sloužící zároveň jako police a knihovna. V pokoji, kam majitelé chodí odpočívat a nabírat sílu do nového dne je velmi příjemná atmosféra, kterou podporuje i zvolené osvětlení a obrazy. Dětský pokoj působí vesele – bílou výmalbu zde oživuje stěna s jemnou barevnou kresbou, police umístěné nad pracovním stolem jsou plné dětských hraček. Postel se skládá z „podia“ – na jedné polovině je matrace, na druhé pak prostor sloužící jako police či prostor na hraní.

Ložnici zdobí čelo přes celou stěnu. Na něj výškově i barevně navazuje komoda sloužící i jako police a knihovna. Zdroj: Casa 100

Většinu stěn v domácnosti zdobí dřevěný obklad v kombinaci s bílou výmalbou. Úzkou a dlouhou chodbou se můžete dostat nejen do ložnic, ale také do koupelny. Její dominantou je obklad s geometrickými vzory doplněné o velké zrcadlo. V hlavní koupelně je zkombinováno hned několik obkladů – a to vše doplněno o dřevěnou umyvadlovou skříňku.

Zdroj: Casa 100

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login