Návštěvy bytů

Byt s originálními detaily: Žlutou a betonovou konstrukci jen tak nepřehlédnete

Od   | 

Byt, který jsme navštívili, má 141 metrů čtverečních. Mladá majitelka, která si byt pořídila však trvala na rozsáhlé rekonstrukci, ke které si přivolala šikovné architekty. Během rekonstrukce byly zachovány původní parkety i betonová konstrukce. Právě tyto prvky z bytu dělají originální místo.

Žlutá barva se v prostoru objevuje často. Zdroj: Semerene Arquitetura

Majitelka má ráda jednoduchost, ale potrpí si i na výrazné prvky. Jedním z nich jsou například prosklené dveře se žlutým rámem, které oddělují vstupní část bytu od té ostatní. Právě žlutá barva se v jinak decentním interiéru stala výrazným prvkem, který prostor zajímavě propojuje. Při vstupu do obytného prostoru si všímáme kuchyňské linky, kde byla taktéž zakomponována žlutá barva na konstrukci horních skříněk a prostor tak příjemně oživuje. Přestože kuchyně není příliš velká, majitelce stačí a sestavu koncipovanou do písmene „L“ doplňuje i ostrůvek, který slouží nejen jako rozšířená pracovní a odkládací plocha, ale i jako barové posezení. Kuchyňská linka v bílé barvě ladí nejen se žlutou, ale i modrou barvou, která sem byla zakomponována retro obklady na boční straně. Zajímavým prvkem v celém bytě jsou přiznané betonové konstrukce, které se prolínají v každé části bytu.

 

Proč betonovou stěrku na podlahu a kterou použít?

 

Na kuchyni navazuje otevřený prostor, kde najdeme jídelní stůl a prostornou knihovnu. Tato část bytu opticky odděluje kuchyni od obývacího pokoje a na první pohled je zde patrná zajímavá kombinace a prolínání moderního stylu s klasickým. 

V bytě najdeme jak moderní, tak historický nábytek. Zdroj: Semerene Arquitetura

Obývací pokoj je prostorný a díky velkým oknům také dostatečně prosvětlený. Majitelka zde dala přednost pohodlné hnědé sedačce a příjemným křeslům. Nechybí však ani kovové židle, které jsou využívány při početnější návštěvě. Dominantou obývacího pokoje je historická skříňka s prosklenými dveřmi, na kterou navazuje moderní obývací stěna. Za zmínku stojí i několik od sebe odlišných odkládacích stolků, příjemná zeleň, i textilie jako je například barevný koberec. Zajímavě byl využitý i prostor za sedačkou, který obsadila nízká skříňka sloužící nejen jako úložný prostor, ale také jako místo pro dekoraci a zeleň.

 

Kde připraví a zároveň zrealizují návrh osvětlení?

 

Do jídelny byl zvolený masivní kulatý stůl doplněný dřevěnými křesílky. Zajímavostí je prostorná otevřená knihovna, kterou obsadily nejen oblíbené knihy, ale i dekorace, či malé akvárium. Součástí bytu je samozřejmě i koupelna, toaleta a ložnice, avšak do této části bytu nás majitelka nahlédnout nenechala.

Do jídelny byla zakomponovaná knihovna. Zdroj: Semerene Arquitetura

 

Zdroj: Semerene Arquitetura

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login