Návštěvy bytů

Byt plný starožitností, a přesto si tu nebudete připadat jako v muzeu: Prim hraje elegance a nadčasovost

Od   | 

Současný moderní design není rozhodně pro každého, někdo vyznává spíše starožitný nábytek. Právě o něm je tento nádherný byt v centru města, ve kterém vyloženě převažují tyto krásné kousky, ale přesto si zde nebudete připadat jako v dávných letech. Celý interiér je prosvětlený a zařízený vkusně, útulně a prakticky.

Pastelové barvy s tmavým dřevem příjemně kontrastují. Zdroj: Studio Beleta

Již při vstupu do bytu zjišťujeme, že ačkoliv je zde starožitných prvků opravdu hodně, rozhodně se zde necítíme jako u babičky na venkově. Zajímavé obrazy, zdobné historické lustry, jedinečná zrcadla a sladěné textilie vytváří útulný domov. Mezi hlavní prvky bytu patří zejména nábytek v tmavším odstínu dřeva, který ve světlém interiéru působí impozantně. 

Variabilní pohovka vhodná i do malého bytu

 

V obývacím pokoji, který je poměrně prostorný, byl kladen velký důraz na barvy, které jsou zde voleny v pastelových a velmi decentních tónech a příjemně tak ladí s tmavším dřevem. Převažuje zde hráškově zelenkavá, béžová i modrá barva. Zajímavostí tohoto prostoru je domácí bar, který ocení zejména majitel během pánské návštěvy. V celém prostoru se prolínají nejrůznější lampy, či originální svícny, které jsou půvabnou dekorací. Samotná sedací souprava byla zvolena v zelenkavé barvě a doplňují ji rovnou dvě pohodlná křesla. Jedno bílé čalouněné a druhé proutěné. Nechybí ani podnožka v královsky modré barvě, která v případě potřeby poslouží jako sedací puf. V těsné blízkosti sezení najdeme hned dva stolky, jeden hlavní konferenční a druhý kulatý odkládací. Celý domov doplňuje spousta zeleně na okenních parapetech i v podobě řezaných květin ve váze. Ačkoliv by si někdo mohl myslet, že interiér bude díky starožitnostem zaplněný, opak je pravdou. 

Jak ušetřit za vytápění?

 

Odlišně je však zařízena kuchyně, která se nese v moderním pojetí. Stěny vymalované v korálově červeném odstínu příjemně kontrastují s matně bílou kuchyňskou sestavou ve tvaru písmene “L”, kterou doplňuje nerezová pracovní deska. Přestože linka není velká, majitelům bohatě postačí. Plynová varná deska, trouba a pár drobných spotřebičů dovede rozhodně vykouzlit chutnou večeři.

Kuchyně je na rozdíl od ostatních místností zařízena v moderním stylu. Zdroj: Studio Beleta

Útulně působí také ložnice, která však byla zařízena oproti zbylého interiéru jednodušeji. Pastelově mátová barva zdobí kromě stěn také vestavěnou skříň, která tak splývá s prostorem. Světlost místnosti příjemně rozbíjí stolky z tmavého dřeva korespondující s dveřmi. Ložnice navozuje uklidňující a relaxační dojem, který každý z nás pro odpočinek potřebuje. Nechybí tu stolní lampy s korálovým stínidlem a nad postelí dominuje abstraktní obraz, který do prostoru ideálně zapadá. 

Ložnice je zařízena jednoduše přitom originálně. Zdroj: Studio Beleta

Zdroj: Studio Beleta

Fotogalerie:

 

Kam pro dlažbu a obklady?

 

 


You must be logged in to post a comment Login