Návštěvy bytů

Byt s minimem nábytku. I tak tu majitelé uvaří, mají pohodlí pro relaxaci a dostatek úložných prostor

Od   | 

Pestré barvy v tomto luxusním rozměrném domě nehledejte, vše je laděno do odstínů bílé, šedé a černé, jen výjimečně doplněných přírodními tóny a tóny dřeva. Dvoupodlažní byt se může pochlubit terasou, na níž lze vstoupit z několika míst včetně obývacího pokoje a kuchyně. 

Velmi netradičně řešený je už samotný vstup do luxusního obydlí, jehož podlahová plocha zabírá před 400 m2 a jen balkon má 90 m.Marně byste hledali věšák, botník a podobné užitné předměty. Ty jsou prakticky zapovězeny v celém interiéru – praktický život obyvatel bytu je skryt za dveřmi skříněk, komod, vestavných skříní a jiných úložných prostor. Po pravé straně od vstupu najdete úložné skříně a dokonce i malou komoru, kde “zmizí” vše, co nemá být vidět. Po levé straně se ocitáte přímo ve středu dění, to znamená v kuchyni. Prostoru chodby dominuje schodiště vedoucí do patra a suterénu, a také vzrostlá solitérní palma.

Z temnoty do světla

Průhled od vchodu směrem do obývacího pokoje strohost trochu rozbíjí a zjemňuje, a to dvěma prvky: Průhlednými stříbrošedými závěsy, které dosahují od stropu až na zem a přinášejí tak do interiéru velmi nečekaný prvek romantiky, a strukturovaným obložením schodiště v tónu světlého dřeva. Netradiční liniové osvětlení, které je poznávacím znamením architektonického studia Erez Hyatt, vede náš pohled z tmavé kuchyně do světlého obývacího pokoje, což působí kontrastně, zajímavě a dobře.

Jednoduchá kuchyň nabízí vše, co je potřeba 

Téhle kuchyni vládne prostý minimalismus. Viditelně přiznány jsou jen nejnutnější spotřebiče, některé další jsou skryty za vysokými černými dvířky skříní, nabízejích naprosto dostatečné úložné prostory i pro velkou domácnost. Černá designová baterie se ztrácí v kuchyňské nice, stejně, jako varná deska na ostrůvku, který slouží zároveň i jako menší barové posezení a skýtá další množství úložných prostor. Veškerou pozornost tak na sebe strhává osvětlení za dřezem, které na tmavém pozadí doslova září.

Schodiště, propojující jednotlivá podlaží objektu, je osvětleno netradičně pojatými okny. Jsou podlouhlá a svými rozměry se neřídí místem zavěšení schodiště do konstrukce, jedno okno tedy pokračuje pod schody i nad nimi. Světlá dlažba s designem kamene porušuje známé pravidlo, že podlaha má být nejtmavším prvkem a směrem nahoru se má zesvětlovat; nikterak to ovšem nevadí. Drobnosti, jako designová světla a průhledné zábradlí, dovádějí schodiště k estetické dokonalosti.

Obývací pokoj je vybaven sestavou dvou konferenčních stolků kontrastujících tvarem i barvou, což je také jeden z oblíbených prvků daného studia, i když jej architekti pokaždé uchopí trochu jinak a přizpůsobí na míru danému interiéru. Velkoryse pojatá pohovka je pohodlná a umožní posezení i větší společnosti. Po levé straně najdete vysokou skříňovou stěnu, která je pro své bezúchytkové provedení dominantním a originálním prvkem interiéru. Poskytuje úložné prostory i kontrastní prvek k světlé stěně, doplněné plochou televizní obrazovkou.

Ložnice se vzhledem nevymyká 

Ložnice je minimalisticky dokonalá, rozhodně není takzvaně pro každého. Struktura na zdi za luxusní  manželskou postelí záměrně lehce evokuje industriální stavby z vlnitého plechu a vyznačuje se disciplinovanou přímočarostí a designovou vyhraněností. V ostrém kontrastu k tomuto pojetí jsou pak jemné závěsy, prostupující celým bytem a kryjící jeden ze vstupů na terasu. Svítidla vrhají zlatoměděné odlesky a tvoří jedinou ozdobu strohého interiéru, pokud tedy nebudeme jako doslova klenot počítat krásné dřevěné parkety v klasickém tvaru.

Přímo z ložnice mají obyvatelé vstup do koupelny, ve které se opakuje v přízemí již užitá dlažba s motivem kamene a také strukturované dřevěné obložení, zde v načervenalém tónu. Stejné je použito i na neotřelou poličku v ložnici, doplněnou jednoduchým obdélníkovým zrcadlem.

Koupelna je velice prostorná a nabízí dostatek pohodlí dvěma uživatelům zároveň. Jak  je již v tomto interiéru zvykem, nenajdeme zde žádné praktické záležitosti, jako zrcadlové poličky; otázkou samozřejmě je, jak rozdílně tedy vypadá například plocha kolem umyvadel na fotografii a jak při každodenním užití, kdy se v ranním spěchu nechce pro každý kosmetický a hygienický přípravek chodit do skříně. Černé baterie, toaleta a otopný žebřík dodávají interiéru koupelny punc jedinečnosti a reflektují tak poslední světové trendy v oblasti bydlení a designu.

Fotogalerie:

Zdroj: Erez Hyatt


You must be logged in to post a comment Login