Ložnice

Barvy pro klidný a plnohodnotný spánek

Od   | 

O tom, že barvy v interiéru ovlivňují naše nálady i pocity se ví, a tak by na to při zařizování měl být brán zřetel, zvlášť když jde o ložnici. Tady totiž odpočíváme a sbíráme energii na další fungování v běžných i náročnějších dnech. Proto bychom si měli do ložnice vybrat barvy, které nám to dopřejí.

Na modrém obláčku pohody

Modrá je barvou dálek, nebe, moře a oceánu. Zklidní nám pulz, uklidní mysl a celkově připraví tělo na spánek. Má se za to, že v modré ložnici se člověk cítí odpočatější a šťastnější. Ze zmiňovaných důvodů je tedy ideální barvou do ložnice, a to v méně zářivých ale spíše jemnějších až šedavých odstínech. Světle modrou vymalujte zdi a sytější odstíny použijte třeba na povlečení či jiné doplňky.

Lůžko typu boxspring s tmavě modrým čalouněním vám zajistí zdravý a poklidný spánek, zdroj: Home Style

Kdyby se vám nelíbila modrá výmalba, tento uklidňující odstín můžete do ložnice dostat pomocí doplňků, zdroj: Casamoderna

Zelené optimistické ráno

Další barvou vhodnou do ložnice je zelená. O té se ví, že celkově uklidňuje a dodává optimismus. Takže, když vás ráno vytáhne z postele nepříjemný budík, zelené stěny nebo převažující doplňky v zelenkavých barvách vám vyloudí úsměv na tváři a hned bude den veselejší, což rozhodně stojí za pokus.

Zelená na stěnách může být pro někoho příliš silná káva, tak se to dá dohonit optimistickým zeleným povlečením, zdroj: povlečení-Matějovský

Žlutá zásobárna energie

Hezké ráno, budete mít, když vás probudí pošimrání slunečních paprsků, nebo také, když se probudíte do žluté nebo květované ložnice. Sluníčkové žlutá nebo dojem „rozkvetlé louky“ nabije tělo energií na celý den. Žlutá barva totiž stimuluje náš nervový systém a dodává mu energii a pocit pohody. Doporučujeme proto žlutou výmalbu do ložnice či tapetu laděnou do žluta nebo s květinovým motivem. Dokonalá bude fototapeta s kvetoucí loukou.

Hezká a veselá rána si bude užívat třeba v ložnici s květovanými textiliemi, zdroj: Tapety metro Florenc

Oranžová výhřevna

Máte-li ložnici situovanou na severní stranu a potřebujete místnost trošku prohřát, zvolte odstíny oranžové barvy. Oranžová barva dodává teplo a navozuje relaxační pocity. Obklopeni oranžovou ložnicí budete také lépe trávit a tělu se dobře uvolní svalstvo celého těla, tedy se vám bude dobře spát. 

Někdy stačí výraznější potah, který dotvoří decentně laděnou ložnici a dodá jí víc dynamiky, zdroj: Casamoderna

Hnědá pro lásku

Na první dobrou by člověk řekl, že to bude červená nebo fialová, ale není to tak. Aktivnímu milostnému životu v ložnici prý nejvíce svědčí hnědá barva ve světlém, nebo karamelovém odstínu.

Hnědou barvu ve světlých tónech tady zastupují komody a čelo postele, zdroj: Jitona

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login