Inspirace

Barevné trendy adventních věnců. Zapomeňte na plastové ozdoby. Letos „frčí“ ruční výroba a přírodní materiály

Od   | 

Začínáte už přemýšlet nad tím, do jakých barev letos ladit adventní věnec? Ať už ho budete kupovat, nebo vyrábět, myslete na to, že současné trendy patří přírodním materiálům a jednoduché klasice. Než se vydáte na nákupy, přečtěte si, jaké barvy a materiály letošním Vánocům vévodí.

Letošní adventní věnec by mě být ve znamení přírodních barev i materiálů

Adventní věnce jsou nejčastěji kulatého tvaru. To má svůj důvod. Kruhová podoba symbolizuje nekončící cestu slunce a zároveň i věčnost. Tradiční barva je červená a zelená. Červená jako připomínka prolité krve Ježíše Krista za spásu světa, obě barvy zároveň symbolizují i život.

Jednoduchá krása

Jednoduché věci bývají často ty nejkrásnější a nejinak je tomu i u vánočních dekorací. Pokud milujete severský styl, vsaďte na tlumené a neutrální odstíny. Velmi dobře vypadá kombinace krémové s tmavě modrou, olivově nebo mátově zelenou. Slavnostnější variantou může být bílá, zlatě béžová i šedá.

Jednoduchá a přitom velmi působivá dekorace nahrazující klasický adventní věnec

Inspirace přírodou

Milovníci všeho přírodního letos zajásají. Rozhodně neuděláte chybu, když použijete různé dary lesa. Zkuste použít šišky, kůru, větvičky, sušené ovoce, šípky, skořici apod. Svíčky se v tomto případě hodí hlavně v bílé a krémové barvě. Sáhnout můžete i po červené nebo po fialové, jak určuje tradice. Věnce vypadají krásně, a tak úžasně voní.

Adventní věnec

Máte dost ořechů? Nalepte je na korpus. Získáte netradiční, přírodní věnec

Červená klasika

Červená barva k Vánocům tak nějak prostě patří a vy máte štěstí, že z módy její odstíny asi nikdy nevyjdou. Zkusit můžete vínovou, červenou, zlatavou, kterou doplníte veselou zelenou nebo skořicovou.

Lidé dříve zavěšovali adventní věnec na stuhách pod strop nad jídelní stůl. Postupně ale získaly své místo přímo na svátečně ozdobeném stole.

Dříve se věnce zavěšovaly nad jídelní stůl

Nezapomeňte modrou

Barvou Vánoc 2019 je rozhodně modrá. Ta se letos připojila k zelené, červené a zlaté. Klidně zkombinujte různé odstíny této barvy a k tomu přijdete nějaké přírodní materiály. Jen se vyvarujte příliš komplikovaných ornamentů.

Letos se adventní věnce nesou ve znamení modré

Puntíky i čárky

Jakékoliv namalované puntíky nebo čárky jsou dalším žhavým trendem letošních Vánoc. Mohou být libovolné velikosti a nějaké takové ozdoby si snadno vytvoříte i doma. Stačí je jen namalovat. Máte pár jednobarevných ozdob? Přetřete je na modro a vytvořte bílé čárky a tečky. Radost bude hned dvojnásobná.

Pro ty, kteří rádi pletou, nebude problém uplést pruhy na obleček korpusu

Nezapomeňte si správně posvítit

 

Musí být věnec kulatý?

Kruhový tvar věnce má dozajista svou tradici a symboliku. Ne každý ale tradice tak sveřepě dodržuje. Floristé dokonce radí, že věnec má především ladit s tvarem stolu a také s vánoční výzdobou. Proto jsou často k vidění i podlouhlé tácy obdélníkového tvaru se svíčkami a ozdobami, někdo tvoří věnec perníkový a jiný použije kousek dřeva, na který připevní čtyři svíčky. Fantazii se v tomto případě opravdu meze nekladou. Mnohem důležitější je možnost užít si společně předvánoční čas a zapalováním svíčky každou neděli za zvuků koled si vytvořit hezký rodinný zvyk.

Svíčky můžeme uspořádat i do jedné řady

Fotogalerie:

 

Máme skvělý tip na dárek


You must be logged in to post a comment Login