Rady a tipy

Aplikace, co vás provedou celým dnem

Od   | 

Sami to znáte, v hlavě máme už od rána dlouhý seznam úkolů, které musíme během dne udělat. Celý den jsme v jednom kolotoči, multitasking je nedílnou součástí většiny dní a večer skončíme vyždímaní s fast foodem u televize. Není to samozřejmě pravidlem, ale jistě se s tím mnozí z vás do jisté míry ztotožní.

Naštěstí nám může vypomoct technika, a protože má velká část z nás v kapse nebo neustále při ruce mobilní zařízení, proč nevyužít aplikace. Mnohé z nich jsou otestované, efektivní a velice nápomocné v mnoha oblastech našeho života a to v průběhu celého dne. Pojďme se podívat blíže na několik zajímavých aplikací, které vás protáhnou celým dnem od rána až do večera.

Asi už jste nejspíš slyšeli, že ranní rutina, v tom nejlepším slova smyslu, může vést k úspěchu. Řada lidí, kterým se toho podařilo dosáhnout, připisují pozitivním výsledkům a hojnosti v životě právě aktivity, které ráno provozují, a od nichž se odvíjí celý zbytek dne.

Mezi tyhle činnost patří cvičení, meditace, péče o sebe, to vše podporuje pozitivní naladění do dne. Možná nepatříte mezi ranní ptáčata, ale přece jen se zkuste naladit na úspěch a nastartovat váš den tím nejlepším možným způsobem. Navíc správný ranní program rozvíjí sebekázeň, podpoří duševní odolnost, snižuje stres a zvyšuje produktivitu.

Zdroj: Shutterstock

Ne každý se dokáže vzbudit sám od sebe v požadovaný čas, obzvláště, když se snažíme vstát dříve. A budík patří mezi nenáviděné pomocníky v našich životech. Aplikace Source je dokonale otravná, takže nás doslova vykope z postele. Klíčkovou funkcí jsou rozdílné režimy budíku. Například v režimu fotografie si nastavíte budík pro příští den tak, že musíte vyfotit určité místo ve vašem domě. Tenhle registrovaný obrázek pak musíte ráno přesně vycvaknout, jinak budík nepřestane zvonit.

Uživatelsky přívětivá aplikace Streaks nám umožňuje rozvíjet dobré návyky. Musíte si vybrat několik úkolů, například jestli nekouříte, zda dostatečně sportujete, čtete nebo venčíte psa. Díky sledování vašeho pokroku, jak už u dlouhodobých nebo krátkodobých činností, zůstanete aktivní a budete mít motivaci pokračovat. Časovače zaznamenávají, kolik času aktivitám věnujete. To se hodí při cvičení ranní jógy nebo meditace.

Ve dni plném shonu snadno zapomeneme na jídlo nebo pít dostatečné množství tekutin. MealBoard je super aplikace, co pomáhá s plánování jídel dopředu. Ne každý má po ránu představu, co bude jíst, ale správné plánování jídla pomůže při přípravě snídaně a jídelníčku po zbytek určeného období. Tahle aplikace umožňuje i ukládání oblíbených receptů nebo stahování tipů z různých webových stránek.

Trello je ve zkratce správce vašich úloh. Její uživatelé si můžou vytvářet různé seznamy a tabulky s projekty a úkoly na nadcházející den a propojit je s počítačem nebo třeba chytrými hodinkami. Nezapomenete tak na schůzku s klientem, napsat důležitý e-mail nebo sledovat webinář.

Po dni plném schůzek a práce se člověk chce taky pobavit. Hra pokeru je skvělý způsob, jak se odreagovat a ještě si u toho skvěle zbystřit mozek. PokerStars aplikace je dostupná pro Android i iOs platformy. Aplikace je intuitivní a jednoduchá na používání. Protrénujete si mysl a ještě můžete zažít sladký pocit radosti z výhry.

Na jedné věci se jistě shodneme. V dopravě a cestováním často trávíme zbytečně moc času, je to taková ztráta života. Když si uvědomíme, kolika dopravním zácpám jsme mohli předejít, kdybychom o nich však věděli dopředu, že? Apka Waze je dlouhodobým šampionem právě v téhle oblasti. S dostatečným předstihem nás dokáže informovat o aktuální dopravní situaci, zácpách, objížďkách nebo nehodách.

Skvělá aplikace Kupi nám zas ušetří čas i peníze, pokud jde o nakupování. Tahle apka vám dokáže najít cenové nabídky v oblasti, kterou si zadáte. Máte v plánu nakoupit jídlo na víkend, kosmetiku nebo specifické produkty? Dejte si je do filtru a objeví se vám aktuální promoakce.

Všichni víme, jak důležitý je kvalitní spánek. Sleep Cycle sleduje kvalitu vašeho spánku a spánkové návyky. Využívá akcelerometr k analýze spánku, statistiky, prohlédnout si můžete denní grafy ohledně spánku. Aplikace monitoruje srdeční frekvenci a taky dokáže pomoci se samotným usínáním, například pomocí příběhů, vedenou meditací nebo uklidňujících zvuků.

Zkuste brát věci v pomalejším tempu a využívat jednotlivé aplikace postupně. Každý má svůj způsob, jak prožít efektivní a příjemný den, ale proč nevyužít aplikací, aby nám s tím pomohly?

 

Zdroj obrázku: Stokkete, Mariia Korneeva / Shutterstock.com


You must be logged in to post a comment Login