Návštěvy bytů

4+1 na 60 m2? Jak nepraktické! Rekonstrukcí vykouzlili pohodlné 3+1, ve kterém jim nic nechybí

Od   | 

Dispozice 4+1 na ploše 60 m² je opravdu až neuvěřitelná, přesto byla původně na této nevelké ploše takto řešena. Tříčlenná rodina s pomocí architektů však vzala situaci do rukou a vykouzlili byt o dispozici 3+1, který více vyhovuje jejich životnímu stylu. 

Černobílá dlažba v chodbě a koupelně příjemně oživuje bělost interiéru. Zdroj: Homelabdesign Studio

Hlavní zajímavostí bytu jsou zachované prvky z minulých dob. Například vysoké stropy s ozdobnými štuky nebo lemování okolo oken bychom v moderních interiérech jen těžko hledali. Přestože je byt zařízen v moderním stylu, určitý vintage esprit zde najdeme také, zejména v nábytku. Interiéru dominují nepřehlédnutelné podlahy. V kuchyni vládne černobílá dlažba s výrazným retro motivem, v ostatních obývacích prostorech jsou to naopak příjemné parkety, které sice nejsou původní, ale do bytu s historií skvěle zapadají. 

Pořiďte si stejný design svítidel

Dřevěnou a černobílou podlahu spolu s bílými stěnami doplňuje neutrální šedá a hnědá barva doplněna o decentní nádech veselých barev, jako je žlutá v podobě dekorativních polštářků. Kombinace těchto barev se prolíná po celém bytě a kopíruje ji také nádobí či sebemenší detail. Obývací pokoj zůstal od kuchyně oddělen, a aby nepůsobil stísněně, rozhodli se majitelé pro prosklenou příčku v podobě velkých dveří, které tyto dvě místnosti spojují. Podobné dveře, avšak už s výplní, rozdělují obývací pokoj s dětským královstvím. V centru domova našla místo také malá dřevěná komoda, kterou zdobí dekorace a zeleň nebo malý stůl pro formálnější posezení s přáteli. 

Obývací pokoj zvýrazňuje žlutá barva dekorativních polštářků. Zdroj: Homelabdesign Studio

Tříčlenná rodina má větší požadavky také na úložný prostor, na který bylo při rekonstrukci a zařizování pamatováno. Architekti proto navrhli úložné jádro, které představuje dvě velké vestavěné skříně od podlahy ke stropu. První z nich najdeme u vstupní haly a druhou v ložnici. 

Kuchyně je navržená velmi jednoduše. Zdroj: Homelabdesign Studio 

Překvapí i samotná kuchyně, která je sice malá, ale dokonale uspořádaná. Celá sestava se nese v šedé barvě, doplněna o kulaté úchytky ladící s klikami a silnou pracovní desku ze dřeva, která šedou barvu příjemně změkčuje. Nechybí ani malý stolek pro odložení nezbytností, nebo surovin při vaření. Nad kuchyňskou deskou se nachází retro lampičky, které posvítí i během večerní práce. Praktickou vychytávkou jsou malé schůdky, které slouží nejen při manipulaci ve vysokých skříňkách, ale také si na ně může kdokoliv sednout a dělat hospodyňce při vaření společnost. 

Neobvyklou šedou barvu zútulňují dřevěné prvky. Zdroj: Homelabdesign Studio

Ložnice se barevně nese na stejné vlně jako ostatní místnosti bytu. Najdeme tady vestavěné úložné prostory, které v prostoru nádherně splývají. Postel situovaná mezi dvěma vysokými a úzkými okny představuje středobod ložnice a po obou stranách ji doplňují malé noční stolky. Příjemnou dekoraci do místnosti vnáší tmavé, ale průsvitné závěsy, nebo příjemná drobná zeleň. Celkově místnost působí elegantním, útulným dojmem.

Tmavé průsvitné závěsy příjemně dekorují ložnici. Zdroj: Homelabdesign Studio

Nejmenší člen rodiny obsadil dětský pokoj, do kterého vcházíme přímo z obývacího pokoje. Díky nenáročnosti malého dítěte byl zatím vybaven jednoduše a účelově. V místě bílé postýlky bude v budoucnu dominovat velká postel a stejně tak malý stoleček pod oknem jednou nahradí plnohodnotný psací stůl. Velká plocha bude sloužit pro nekonečné hraní a spoustu hraček.

Dětský pokoj je prozatím zařízen jednoduše a účelově. Zdroj: Homelabdesign Studio 

Zajímavě vypadá také blankytně modrá barva, která zdobí pouze části stěn. Malá sedačka v rohu je rozkládací a v případě proplakaných nocí si maminka může k miminku pohodlně lehnout. Nechybí ani malá komoda, která prozatím bohatě postačí.

Jednoduchý gauč v rohu slouží pro probdělé noci. Zdroj: Homelabdesign Studio 

Koupelna bytu není velká, ale je vymyšlena do posledního detailu. Bílý obklad příjemně doplňuje černobílá podlaha ve stejném dekoru, jako v kuchyni a chodbě. V místnosti nahradil klasické komody subtilní nábytek a prosvětlenost nenarušuje ani prosklený sprchový kout. 

Bílá koupelna je vzdušná a prosvětlená. Zdroj: Homelabdesign Studio

Zdroj: Homelabdesign Studio

Fotogalerie:

Proč toaletu s bidetovou sprškou?


You must be logged in to post a comment Login