Návštěvy bytů

2+kk s vůní levandule: Romantický byt porušuje pravidla

Od   | 

Zlaté pravidlo říká, že hodně výraznou barvu bychom měli v bytě použít pouze na jednu stěnu a doplnit ji ladicími tóny. Pravidla jsou však od toho, aby se porušovala. Byteček s výrazně fialovými zdmi dopadl na výbornou, a to i přesto, že tu je levandulového odstínu víc než dost. 

Centrem celého venkovsky laděného prostoru, který má i ve všední dny slavnostní nádech a nádherně bude vypadat například patřičně vyzdobený v období Vánoc, je společenský prostor. Skládá se z kuchyně a obývacího prostoru, vybaveného pohodlnou rohovou sedačkou. Zařízení i nábytek respektuje venkovský styl a takřka bez výjimek je v bílé barvě. 

Podobnému designu bytu sluší doplňky a pár obývající tento byt je dotáhl do posledního detailu. Najdeme tu stylový bytový textil, svíčky, svícny a další drobnosti. Květinová dekorace na zdi přináší dynamiku a oživení. Koše z proutí a svícny nás vracejí do dětství, na chalupu k babičce, a mimoděk nám na tvářích vyvolávají úsměv.

Strohost není pro každého

Pracovní koutek je velice jednoduchý, ale pro dvojici naprosto dostačující. Nechybí mu nic potřebného, koš na papíry ani úložné prostory na pracovní materiály poblíž. Velmi zajímavý je osvětlený výklenek, který krásně kontrastuje s barvou stěn. Živé rostliny, dekorace a obrázky na stěnách dávají interiéru lidské teplo, útulnost a jsou v přímém protikladu s moderním trendem strohosti a šedosti, který nemusí sedět každému a nemusí pro každého tvořit to pravé teplo domova.

Zklidnění v ložnici

Ložnice je ukryta za posuvnými dveřmi. Prosklení propouští světlo, které zvětšuje poměrně malý prostor a celek tak působí velmi útulně. I barevnost je oproti divoké fialové uklidněná a design květin přináší nádech něžnosti. Vše hezky doplňuje atypické svítidlo, které poskytuje velice jemné a náladové osvícení intimního prostoru. 

Koupelna je velice prostorná, a poskytuje tak dvojici luxusní možnost oddychu a relaxace. Prostoru velice svědčí nepřestavěnost nábytkem i zemité hnědé tóny, které jsou, stejně jako ložnice, klidnějším protikladem odvážnějšího barevného designu zbytku bytu. Oválné umyvadlo v luxusním provedení se dobře doplňuje s masivní dřevěnou deskou.

Fotogalerie:

Foto: Iveta Kopicová

Pojďte s námi na lov


You must be logged in to post a comment Login