Návštěvy bytů a domů

2+kk jako oáza pohody v centru Prahy

Od   | 

Jsou lidé, a není jich málo, kteří na jednu stranu chtějí mít byt nebo dům, který odpovídá moderním nárokům na bydlení a lahodí oku i duši, ale na stranu druhou se nechtějí pouštět do velkých architektonických výstřelků a experimentů a nic jim neříká strohost, pohledový beton a podobné atributy hypermoderních interiérů. U sebe doma se prostě chtějí cítit obklopeni pohodou, krásou, soukromím a klidem.

Historická budova si žádá šetrný přístup

Někdy i samotný styl a exteriér historické budovy napoví, že hypermoderní byt by do ní jednoduše nezapadl. Velice zdařilou rekonstrukci a modernizaci interiéru zcela v souladu s exteriérem budovy navrhla pro klienty v centru Prahy architektka Katarina Fialová. Základem bylo proměnit původně oddělené prostory v otevřenější celek, který však zachovává naprosté soukromí a oddělenost dvou samostatných ložnic.  Zvlášť je šatna, koupelna a toaleta.

Interiéru dominuje bílá barva doplněná teplými odstíny dřeva.

Nábytek se drží klasických, nestárnoucích linií a stylu. Některé kousky jsou vyrobeny na zakázku truhlářem tak, aby se do interiéru tvarově i barevně dokonale hodily.

Parkety v hlavní roli

Původní parkety se zachovaly v dobrém stavu a staly se ozdobou interiéru.

Architektka se rozhodla ponechat v bytě původní parkety, které jsou dnes opětovně velice ceněny, a pokud se zachovaly v dobrém stavu, jsou vyvažovány doslova zlatem. Z krásných podlah se tak stal doslova retro šperk příjemného interiéru v bílé barvě a přírodních odstínech dřeva.

Nádherná designová svítidla byla vyrobena na zakázku.

Pomyslnou třešničkou na dortu jsou na zakázku vyrobená atypická svítidla, která svou hravostí a tvarovou pestrostí kontrastují se střídmou barevností a klasickými tvary, použitými ve zbytku interiéru.

Atypický konferenční stolek je dominantním prvkem interiéru.

Atypický lesklý designový konferenční stolek kombinuje výstřednost s klasickými liniemi a vkusně doplňuje interiér, který je zajímavou směsí tradice a moderna.

Šatna je přáním každé paní domu

Do šatny se schová to, co nevypadá vždy za každých okolností bezchybně, například otevřené police a šatní skříně.

Samostatná, uzavřená šatna jako místnost techničtějšího ražení, do které nemají přístup návštěvy, je velice praktická a dovoluje ložnicím zůstat vzdušnější, nejsou tak zastavěné objemnými šatními stříněmi.

Kouzla na dvou metrech čtverečních

Pro malou koupelnu jsou světlé barvy nutností

Nevýhodou koupelen ve starších bytech je jejich v dnešní době již nevyhovující velikost, ale s rekonstrukcí na omezeném prostoru si architektka poradila na výbornou. Bílá barva, drobné světlé obložení, sklo i velké zrcadlo prostor opticky zvětšují a rozjasňují. Uživatel koupelny si tak nepřipadá stísněně a nepříjemně, i když je objektivně ve velice malém prostoru.

Fotogalerie:

 

Návrh interiéru: Katarina Fialová, DEEP DESIGN

 

Které sedací soupravy jsou vhodné do nevelkého bytu?


You must be logged in to post a comment Login