Návštěvy bytů

2+kk s architektonickými vychytávkami, díky kterým získali majitelé pohodlnější domov

Od   | 

Mladý pár z Prahy chtěl svůj malý byteček o dispozici 2+kk zmodernizovat a pozměnit tak, aby se jim do něj vešlo všechno potřebné, ale zároveň nepůsobil zbytečně plně a nevkusně. 

Majitel je vášnivý cyklista, a tak si zařídil kolo „po ruce“. Foto: Tomáš Dittrich

Malá, ale praktická předsíň

V bytě nechybí předsíň, která sice nedisponuje přílišným prostorem, ale přesto se do ní vešel stojan na kolo a uzavřený botník. Není zde prostor na vystavování všech párů bot nebo nějakých dalších věcí. Ale pro mladý a bezdětný pár bohatě stačí.

V kuchyni nechybí vyvýšený ostrůvek a barové židličky

Kuchyňská linka vytvořená na míru, do bytu dokonale zapadla. Přesně odpovídá představám majitelů. Přáli si bílou matnou barvu. Materiál tvoří desky thermopal a šedé kompaktní desky fundermax s hliníkovou vložkou. Celý koncept působí velmi příjemně a lahodí oku. Celou sestavu doplňují dubové police, které rozšiřují úložný prostor. Návštěvníky jistě přitáhne malé kulaté okno připomínající lodní kajutu. Nemá ovšem jen vizuální účel, ale samozřejmě i ten praktický. Dostává do bytu další část přirozeného světla. I přes omezené prostory celé kuchyně se do ní architektům podařilo dostat malý vyvýšený ostrůvek. K němu patří dvě barové židličky. Tento prostor nahrazuje jídelní stůl a je vhodný i ve chvíli, kdy mají majitelé návštěvu a potřebují ještě něco dokončit v kuchyni.

Díky otevřeným policím působí kuchyně odlehčeným dojmem. Foto: Tomáš Dittrich

Obývací pokoj ve skandinávském stylu

V obývacím pokoji převládají světlé barvy, které doplňují tmavší odstíny na menších plochách. Celý pokoj je velmi jednoduše zařízen. Je vidět, že majitelé mají rádi severský styl, pro který jsou světlé barvy a jednoduchost typické a výborně se hodí do menších prostor. V místnosti nechybí nejnutnější nábytek, včetně světle šedivé sedací soupravy a malého konferenčního stolu. Díky nápaditosti architektů se vešel menší pracovní stůl s židlí přímo pod okno, aniž by nějak výrazně zasahoval do prostoru. Celý koncept pak krásně doplňuje podlaha v teplém odstínu hnědé. Nezbytné zastínění dodají šedé rolety na oknech zajišťující zastínění před sluncem i dostatek soukromí ve večerních hodinách.

Součástí nevelkého obýváku je i malý pracovní stolek. Foto: Tomáš Dittrich

Skrytá ložnice

Velmi chytře je v malém prostoru řešena ložnice, protože se skrývá za posuvnými dveřmi, které tvoří několik dílů. Na jejich výrobu byl použit kvalitní dub a nechybí ani sklo, takže se do ložnice dostane dostatek denního světla. Posuvné dveře jsou bílé a stejně tak i postel na míru s malým „peřiňákem“ v čele nebo sjednocující obložení zdí.

Posuvné dveře uzavírají postel, to v případě, když přijde návštěva a majitelé chtějí schovat soukromí. Foto: Tomáš Dittrich

Fotogalerie:

Návrh interiéru: BOQ Architekti, ing. arch. Miroslav Stach a ing. arch. Jana Stachová, Foto: Tomáš Dittrich

 

Kam pro svítidla?


You must be logged in to post a comment Login