Inspirace

10 základních rad o barvách v interiéru

Od   | 

Od září najdete v knihkupectví novou knihu Barvy – trendy – interiéry, kterou připravila designérka Iva Bastlová. Knihu není ani třeba číst! Stačí si prohlížet obrázky a inspirovat se – dodává autorka. V knize totiž najdete více než 220 pečlivě vybraných fotografií interiérů, kterou jsou seřazeny dle barev, odstínů a barevných kombinací.

Nenajdete zde žádné teoretické rady ani návody, jak kombinovat barvy pomocí barevných kruhů. Vše je konkrétní a názorné. Nás zaujala také stránka s 10 základními radami o barvách v interiéru, kterými jsou:

1. Pokud rádi měníte barvy ve vašem interiéru, zvolte neutrální základnu (podlahu, nábytek, dveře) a velké barevné plochy řešte výmalbou nebo tapetou – ty se dají celkem jednoduše a levněji obměnit.

2. Nemáte-li příliš v oblibě výrazné barvy, zvolte opět neutrální základnu, a barvy použijte na doplňky, jako jsou vázy, obaly na květináče, dekorativní polštářky.

3. Nevíte-li si rady s kombinováním barev, inspirujte se v přírodě – tam najdete nejlepší návod, jak k sobě barvy sladit.

4. Máte rádi syté barvy a bojíte se jejich kombinování? Použijte metodu tón v tónu.

5. Bojíte se barev v interiéru? Zkuste použít jemné pastely.

6. Slaďte barevně hlavní části bytu, jako je předsíň, kuchyň s jídelnou, obývací pokoj a hlavní koupelna. Interiér tak skvěle propojíte. A do ložnice, pracovny a dětských pokojů dejte jiné barvy, protože se jedná o čistě soukromé prostory.

7. Do dětského pokoje volte raději neutrální podlahu a nábytek a barvy dodejte pomocí výmalby, tapet a doplňků. Dětem se často mění barevné preference.

8. Do prostor, kde se potřebujete dlouhodobě soustředit, nepoužívejte agresivní barevné odstíny, které unavují oči a strhávají pozornost.

9. Máte-li rádi barvy, dejte pozor na jejich množství v jednotlivé místnosti a sladění jednotlivých odstínů. Všeho moc škodí!

10. Jestliže se barev obáváte a rádi používáte neutrály, přidejte trochu rafinovanosti například ve struktuře materiálu, aby nebyl interiér zcela fádní a nudný.

 

Chcete se dozvědět víc a inspirovat se – stačí se ponořit do této knihy, které má 214 stran!

 


You must be logged in to post a comment Login