• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

10 tipů na zdobení velikonočních vajíček

Pokud o letošních Velikonocích hodláte zdobit vajíčka jiným způsobem než jen nalepováním samolepek, obarvováním ve vodě z vyvařených cibulových slupek nebo v kupovaných barvách, pak právě pro vás přinášíme 10 zajímavých technik. Budete k tomu potřebovat pár drobností a hlavně trpělivost. Ti méně zruční pak hodně času. 

1. Vajíčka s papírovou dekorací

Potřebujete: nůžky, barevný papír a lepidlo. Případně další ozdoby, jako jsou korálky, flitry nebo bižuterní kamínky.

Z barevných papírů vystřihněte jarní (květiny, broučky, trávu), velikonoční (zajíček, pomlázka, vajíčka) nebo jiné motivy, zadní stranu potřete lepidlem a přitiskněte na vajíčko. To musí být umyté a dokonale usušené. Pěkně vypadá, když dekoraci nalepíte na obarvené vajíčko, nebo ji dozdobíte bižuterními kamínky nebo korálky. Podobným způsobem by bylo možné vyrobit i kraslice technikou decoupage, tedy pomocí svrchní vrstvy ubrousků a speciálního lepidla.

2. Barvená vajíčka s obrysem

Potřebujete: nůžky, papír, lepidlo, barvu na vajíčka

Na omyté vajíčko nalepte papírové dekorace (kytičky, motýlky, sluníčka, zajíčky ad.). Vajíčko obarvěte a nechte zaschnout. Poté odstraňte papírové dekorace a vajíčko přeleštěte špekem.

3. Vajíčka zdobená barevnými bavlnkami

Potřebujete: barevné bavlnky, lepidlo a nůžky.

Vajíčko v horní části potřete lepidlem a připravte si bavlnku. Tu přichytněte špendlíkem na „špičce“ vajíčka a postupně ji omotávejte vrstvu po vrstvě směrem dolů. Efektně působí, když barvy střídáte.

4. Vajíčka s voskovým reliéfem

Potřebujete: špendlík s hlavičkou a roztavený vosk.

Obarvěte vajíčko a hlavičku špendlíku namáčejte do roztaveného vosku. Ten nanášejte na vajíčko, snažte se dělat linky a kapky.

5. Vajíčka děrovaná s voskovým reliéfem

Potřebujete: špendlík s hlavičkou, vosk, speciální brusný hrot

Rozvrhněte si motiv na vajíčko a jako první udělejte dírky do skořápky pomocí speciálního brusného hrotu (či malé ruční vrtačky). Poté nanášejte roztavený vosk pomocí hlavičky na špendlíku. Nakonec se vajíčko může obarvit. Tato technika je velmi náročná a vyžaduje zručnost.

6. Vajíčko malované tuší

Potřebujete: Bílou nebo modrou tuš, perko, bezbarvý lak

Na omyté a osušené vajíčko malujeme tuší. Bílá tuš vynikne pěkně na tmavě modrém podkladu, vajíčko tedy předem obarvíme. Modrá tuš působí hezky na čistém bílém vajíčku. Nakonec kresbu zatvrdíme bezbarvým lakem.

7. Vajíčko dekorované vyškrabováním do barvy

Potřebujete: barvu na vajíčka, pilníček zbroušený do ostré hrany

Obarvěte vajíčko a po zaschnutí můžete do barvy ostrým pilníčkem vyškrabovat motiv. 

velikonoce_7_barevné vyškrabování

8. Vajíčka zdobená slámou

Potřebujete: speciálně upravenou slámu, lepidlo, barvu na vajíčka, bezbarvý lak

Obarvěte vajíčka a přichystejte slámu. Tu nalepte na vajíčko do požadované dekorace a po zaschnutí překryjte bezbarvým lakem.

9. Vajíčka zdobená drátkem

Potřebujete: barvu na vajíčka, měděný drátek

Obarvěte vajíčka a vyleštěte špekem. Poté ho dozdobte měděným drátkem. (Koupíte v hobby obchodech nebo se dá „vypreparovat“ z již nepoužívaných domácích spotřebičů – cívka). Základní drátenická oka lze najít na internetu, například ZDE

velikonoce_9_drátkováni

10. Vajíčko zdobené mozaikou ze skořápek

Potřebujete: skořápky vajíček, barvu na vajíčka

Obarvěte vajíčka i skořápky, které rozbijte na drobnou mozaiku. Poté kousky skořápek přilepte na obarvená vajíčka. Hrajte si s barvami a vytvářejte nejrůznější kombinace. Využijte i hnědá vajíčka. Konečný výsledek přetřete bezbarvým lakem.

velikonoce_10_mozaikova_technika

Připravila: Karolína Sornas, Foto: Diy enthusias, Kraslice, Kontakt na prodejnu kraslic: Kraslice

Související články:

Jak uplést pomlázku

Netradičně upletená pomlázka

Jaro ve vašem interiéru

Velikonoce jsou za dveřmi

Jak pracovat s barvami v interiéru

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře